یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

رئیس مرکز همکاری‌های بین المللی وزارت علوم استعفا کرد

دکتر سالار آملی پس از ۹ سال فعالیت در مرکز همکاری های بین المللی وزارت علوم از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین سالار آملی در گفت و گویی با ایسنا استعفای خود از سمت رییس مرکز همکاری های علمی و بین‌المللی را تایید کرد.

وی در سال ۹۲ با حکم دکتر رضا فرجی دانا وزیر وقت علوم به سمت قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی و بین‌المللی منصوب شد و این مدت با ۶ وزیر و سرپرست وزارت علوم از جمله دکتر فرجی دانا، نجفی، فرهادی، هاشمی، غلامی و زلفی گل در این جایگاه همکاری کرد.

 سالار آملی پیش تر سمت معاونت فناوری و نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری، نمایندگی علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی در انگلستان و ایرلند، مدیر کل دانش آموختگان وزرات علوم، معاونت سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، نماینده ایران در مرکز منطقه‌ای انتقال فناوری در آسیا و اقیانوسیه و پنج دوره متوالی دبیری جشنواره بین‌المللی خوارزمی را بر عهده داشته‌است.

پیشنهاد مطالعه:  چرا ایمنی درمانی برابر سرطان ریه چندان موثر نیست؟

دکتر سالار آملی پس از امضای برجام عهده دار مذاکرات و همکاری های علمی با کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود و گفته می شود در تنظیم تفاهم نامه ۲۵ ساله ایران با کشور چین در بخش فناوری نقش بارزی داشته است.

جذب بیش از ۸۵ هزار دانشجوی خارجی، افزایش مقالات مشترک بین المللی تا ۳۲ درصد کل مقالات علمی کشور، افزایش حضور دانشگاه های داخلی در رنکینگ های بین المللی از ۲ دانشگاه در سال ۲۰۱۴ به ۴۴ دانشگاه در سال ۲۰۲۲ جزو مهم‌ترین عملکردهای دکتر سالار آملی در عرصه بین المللی عنوان شده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

صادرات ۲۰ میلیون دلار کاتالیست استراتژیک به روسیه

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پیام امروز، کارشناسان یک شرکت دانش بنیان در سه مجتمع فولاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم