جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

راهکار چین برای انعطاف‌پذیری یوان چیست؟

چین روز جمعه (۲۵ مارس) گفت که انعطاف‌پذیری یوان و ثبات بازار ارز را حفظ خواهد کرد و متعهد شد که به‌طور فعال از شوک‌های خارجی جلوگیری و خطرات ناشی از آن را خنثی کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزنس نیوز، تنظیم‌کننده معاملات خارجی چین می‌گوید: روند سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در چین و تخصیص دارایی‌های یوان تغییر نخواهد کرد. در همین حال، علیرغم کاهش پیش‌بینی شده در صادرات، چین انتظار مازاد حساب جاری معقول در سال جاری را دارد.

این اظهارات در بحبوحه نشانه‌هایی از خروج سنگین خارجی از بازارهای چین از زمان آغاز جنگ روسیه با اوکراین بیان می‌شود زیرا سرمایه‌گذاران بر این باورند که دوستی پکن با مسکو هر چه طولانی‌تر طول بکشد می‌تواند به یک مانع تبدیل شود.

اختلاف سیاست فزاینده بین فدرال رزرو آمریکا و بانک خلق چین نیز می‌تواند منجر به خروج پول شود.

اداره دولتی ارز خارجی اظهار کرد: مدیریت کلان احتیاطی جریان سرمایه فرامرزی را تقویت  و خطرات شوک‌های خارجی را دفع می‌کند. چین به حفظ انعطاف‌پذیری یوان، افزایش نظارت بر جریان سرمایه فرامرزی، غنی‌سازی جعبه ابزار سیاست و هدایت مناسب انتظارات ادامه خواهد داد.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - قیمت یورو ، دلار و پوند امروز یکشنبه 21 اسفند1401

اداره دولتی ارز خارجی گفت: بازار مالی چین به‌طور فزاینده‌ای باز است و اوراق قرضه و سهام چینی ارزش سرمایه‌گذاری مناسبی دارند.

هنوز فضای زیادی برای سرمایه‌گذاران خارجی وجود دارد تا تخصیص (به دارایی‌های چین) را افزایش دهند که برای ورود سرمایه‌های بلندمدت و ثابت خوب است. از نظر حساب جاری، رشد صادرات چین احتمالا از یک مبنای بالا کاهش می‌یابد زیرا تاثیر همه‌گیری بر فعالیت‌های تجاری جهانی کم‌رنگ می‌شود.

اداره دولتی ارز خارجی خاطرنشان کرد: مازاد حساب جاری چین در سطح معقولی باقی خواهد ماند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

اجرای طرح های دریامحور در سواحل هرمزگان

خرید کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – خبر مهم وزیر جدید درباره جذب ۱۱ هزار نیروی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم