یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

رجاییان: در هزینه‌های روزانه مانده‌ایم؛ دولت و مجلس برای VAR کمک کنند/ نبود تجهیزات دلیلی بر اشتباهات داوران نیست

محمد رجاییان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره تساوی آلومینیوم اراک مقابل هوادار در دیداری پُرحاشیه اظهار داشت: معمولاً مدل تیم‌های ساکت الهامی همین‌گونه است و آنها در کسب نتیجه حداقلی موفق عمل می‌کنند، اما آلومینیوم خیلی بهتر بازی کرد. ما به شدت نسبت به قضاوت هر سه داور عزیز اعتراض داشتیم و شکایت خودمان را به فدراسیون فوتبال ارائه کردیم.

نداشتن تجهیزات لازم و سیستم VAR، دلیلی برای اشتباهات بسیار مبتدیانه داوران نیست
وی با انتقاد از قضاوت داور مسابقه بیان کرد: برخوردار نبودن داوران از تجهیزات لازم و سیستم VAR، نباید دلیلی برای اشتباهات بسیار مبتدیانه باشد. سیدرضا مهدوی یکی از بهترین داوران ایران است، اما اشتباهاتی اساسی داشت. خطایی روی بازیکن هوادار رخ نداد که داور پنالتی بگیرد و اگر خطایی بود، خارج از محوطه جریمه اتفاق افتاد. همچنین بازیکن هوادار هنگام ضربه پنالتی جلو آمد و این پنالتی باید تکرار می‌شد. داور باید روی میلاد فخرالدینی هم پنالتی می‌گرفت.

بعد از حرکت مجیدی، نشان دادن صحنه بازی به داور ممنوع شد
مدیرعامل آلومینیوم اراک با اشاره به اخراج سرمربی تیم فوتبال این باشگاه با کارت قرمز مهدوی عنوان کرد: مهدی رحمتی به شکل محترمانه‌ای گفت خواهش می‌کنم صحنه پنالتی را نگاه کنید. دوستان می‌گویند قانون جدیدی آمده که استفاده از وسایل الکترونیکی برای پخش صحنه‌ها ممنوع است و رحمتی به این دلیل اخراج شد؛ نه توهین به داور. پس از اینکه فرهاد مجیدی در دیدار استقلال و صنعت نفت چنین حرکتی انجام داد، در کلاس‌ها گفتند که تکرار این کار ممنوع است.

تیم فوتبال آلومینیوم اراک , محمدرضا خلعتبری , کمک داور ویدئویی (VAR) ,

با فروش چند بازیکن می‌توانیم بازیکنان مورد نظرمان را جذب کنیم
رجاییان راجع به جوانگرایی در تیم آلومینیوم تصریح کرد: با توجه به اینکه کارکرد آکادمی باشگاه را در فدراسیون فوتبال نمایش دادیم، مجوزی برای آلومینیوم صادر کردند که بازیکنان تیم جوانان را هم در تیم بزرگسالان ثبت کنیم. به‌جز بازیکنان امید، پنج یا شش بازیکن رده جوانان ظرف روزهای آینده به تیم اضافه می‌شوند. چند بازیکن خروجی در نقل‌وانتقالات داشتیم که از فروش آنها به اضافه مبلغی ناچیز، می‌توانیم بازیکنان موردنظر خودمان را به خدمت بگیریم.

خلعتبری تجربه بالایی دارد و به خط حمله کمک می‌کند
وی در مورد جذب محمدرضا خلعتبری، با وجود اینکه به مدت نیم‌فصل خارج از میادین بود، خاطرنشان کرد: اکنون در حال مذاکره با دو یا سه بازیکن دیگر هستیم. برخی‌ها گفتند اگر فلسفه آلومینیوم بر استفاده از بازیکنان جوان است، چرا خلعتبری را جذب کردید. ما تیم آلومینیوم را حدود سه سال نسبت به سال گذشته جوان‌تر کردیم کردیم و عقد قرارداد با خلعتبری دو دلیل داشت. او تجربه بالایی دارد و به خط حمله آلومینیوم کمک می‌کند.

مهاجمی پیدا نکردیم که تیم نداشته باشد
مدیرعامل آلومینیوم اراک در ادامه به تسنیم گفت: آمادگی بدنی این بازیکن می‌تواند در آلومینیوم تأثیرگذار باشد و از ظرفیت او در خط حمله استفاده می‌کنیم. همچنین مهاجمی پیدا نکردیم که بیرون باشد. ما برای جذب محمد مهدی احمدی از پرسپولیس نامه زدیم، اما مبلغی از ما خواستند که فکر نکنم بتوانیم از عهده آن بربیاییم. همچنین برای جذب پوریا آریاکیا از تراکتور و یک بازیکن از نساجی با این باشگاه‌ها نامه‌نگاری کردیم که تراکتوری‌ها گفتند نمی‌توانند آریاکیا را بدهند.

تیم فوتبال آلومینیوم اراک , محمدرضا خلعتبری , کمک داور ویدئویی (VAR) ,

به بازیکنی اجازه خروج نمی‌دهیم
رجاییان در مورد پیشنهادهایی که به بازیکنان آلومینیوم ارائه شده است، اظهار داشت: همه بازیکنان اصلی تیم از باشگاه‌های دیگر پیشنهاد داشتند که به‌جز لیست خروجی رحمتی، به کسی اجازه خروج نمی‌دهیم. ما برای جذب بازیکنان مدنظر رحمتی، با باشگاه‌های آنها مذاکره کردیم که امیدوارم این مسئله اجرا شود.

۲ برابر قرارداد یک بازیکن را برای صدور رضایتنامه او پیشنهاد کردند
وی با بیان اینکه باشگاه‌های مختلف به‌صورت مستقیم با بازیکنان آلومینیوم مذاکره کرده‌اند، تصریح کرد: برای جذب یکی از بازیکنان، مبلغی به میزان دو برابر رقم قرارداد فعلی او را برای صدور رضایتنامه به خود بازیکن پیشنهاد کردند. برخی بازیکنان بابت پیشنهادهایی که دریافت کردند، اغوا شده بودند و با ما مذاکراتی انجام دادند که جدایی آنها منتفی شد.

دولت و مجلس برای هزینه VAR کمک کنند؛ ما در هزینه روزانه خودمان مانده‌ایم!
مدیرعامل باشگاه آلومینیوم درباره هزینه‌های سرسام‌آور استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی که برعهده باشگاه‌ها گذاشته شده است، به تسنیم گفت: با توجه به اینکه فوتبال مسئله مهمی به شمار می‌رود، دولت و مجلس شورای اسلامی باید بسته‌ای مشارکتی در نظر بگیرند که آنها و باشگاه‌ها، بخشی از مخارج VAR را پرداخت کنند. به‌جز یکی دو باشگاه، سایر باشگاه‌های لیگ برتری نمی‌توانند VAR را اجرا کنند. اجرای این سیستم بیشتر از ۱۵ میلیارد تومان پول می‌خواهد که ما در خرج روزانه خودمان هم مانده‌ایم!

انتهای پیام/

حتما ببینید

دفاعیه مربی مس کرمان از درگیری با ساپینتو

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، دیدار روز پنجشنبه تیم‌های مس کرمان و استقلال در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *