پنج شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

رهبری بیشتر از مسئولان دغدغه جامعه را دارند

دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی گفت: باید اذعان کرد امروز رفع موانع تولید و رونق اقتصادی که شعار سال گذشته بود بطور جدی محقق نشده است، در حالی که بسیاری از موارد مربوط به رفع موانع تولید را می‌توان با تغییر قوانین دست‌وپاگیر برطرف کرد.

محمدجواد محمدی نوری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به شعار سال ۱۴۰۱، تصریح کرد: انتظاری که از مسئولان در آغاز قرن جدید داریم آن است که شعار رهبری را در عمل محقق سازند و نه در سربرگ ادارات و نهادها. البته حرکت رو به جلوی نخبگان در اعتلای پژوهش‌های دانش‌بنیان  نویدبخش آینده‌ای امیدوارکننده در سایه اتکا به حضور جوانان و اعتماد به آنان است. تأمل و توجه رهبری به مسئله تولید و مباحث دانش‌بنیان نشان از توجه ایشان به مشکلات و معضلات کشور است و خلاف تصور برخی تحلیل‌گران، رهبری بیش از مسئولان اجرایی دغدغه جامعه دارند.

وی افزود: مسئله‌ای که موجب نگرانی برخی دلسوزان انقلاب است، انتصاباتی است که گاهی لزوماً موجب توسعه و پیشرفت نمی‌شود و شاید مشکلاتی هم به همراه داشته باشد که با رفع این مسائل و تکیه‌زدن افراد متخصص، آگاه و شایسته در مسئولیت‌های اجرایی موثر می‌توان شاهد ایرانی قوی، آباد و سرافراز بود.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - توضیحات انسیه خزعلی درباره اتهام اجرای چراغ خاموشسند ۲۰۳۰ در دولت رئیسی؛ در کارگروه «آیورا» حدوحدود خود را نگهمی‌داریم

نوری تاکید کرد: مسئله اشتغال، مسکن و امنیت شغلی سه محور اساسی دولت سیزدهم است. باید اذعان کرد امروز رفع موانع تولید و رونق اقتصادی که شعار سال گذشته بود بطور جدی محقق نشده است، در حالی که بسیاری از موارد مربوط به رفع موانع تولید را می‌توان با تغییر قوانین دست‌وپاگیر برطرف کرد و اساساً مشکل کشور را می‌توان با مدیریت داخلی توام با دلسوزی، تعهد، ایمان و علاقه‌مندی به مردم حل کرد.

دبیر جبهه پیشرفت رفاه و عدالت با بیان اینکه با وجود برخورداری ایران از ذخایر غنی نتوانستیم کاری کنیم که جلوی مهاجرت نخبگان و جوانان و سرمایه‌گذاران وطنی را بگیریم، تصریح کرد: کم‌کاری مسئولان اجرایی در دوره‌های مختلف جای بخشش ندارد؛ چرا که باعث عقب‌ماندگی کشور در راه توسعه و پیشرفت شده است. اقتصاد باید اولویت اول در ذهنیت مسئولان باشد تا جلوی رشد فزاینده تورم، گرانی‌های بی‌دلیل، فقدان مدیریت صحیح در گلوگاه‌های محور صادرات و واردات، عدم تشویق سرمایه‌گذاری، مشکل مسکن اقشار محروم، بی‌نظمی در افزایش بی‌رویه اجاره مسکن و ده‌ها مسئله اقتصادی دیگر را گرفت.

پیشنهاد مطالعه:  بازدید سرلشکر باقری از موزه دفاع مقدس آبادان و نمایشگاهراهیان نور در جنوب کشور

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – قوانین جدید حجاب در دانشگاه علامه | کفش و چکمه با پاشنه و ساق بلند ممنوع شد | فهرست لباس‌هایی که پوشیدن آنها غیرمجاز شد

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم