رگبار و رعد و برق در تهران/ نوسان دما تا چهارشنبه

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، برای امروز و فردا (۳ و ۴ اردیبهشت ماه) افزایش تدریجی دما و روزهای دوشنبه تا چهارشنبه (۵ تا ۷ اردیبهشت ماه) کاهش نسبی دما مورد انتظار است.

به گزارش ایسنا، بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران برای امروز آسمانی صاف تا قسمتی ابری و وزش باد، با توجه به گذر سامانه بارشی از مرزهای شرقی استان در این بخش و ارتفاعات مربوطه گاهی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

از بعد از ظهر یکشنبه (۴ اردیبهشت) با نفوذ زبانه‌ای از یک سامانه بارشی و تداوم فعالیت آن تا آخر هفته در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است. عمده بارش‌ها برای روز سه‌شنبه است.

برای امروز و فردا افزایش تدریجی دما و روزهای دوشنبه تا چهارشنبه کاهش نسبی دما مورد انتظار است.

 براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۴ اردیبهشت) نیمه‌ابری تا ابری، گاهی همراه با وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۵ اردیبهشت) ابری در بعدازظهر وزش باد و گرد و خاک و اواخر وقت رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فرودگاه امام خمینی (ره) با بیشینه دمای ۳۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

به گزارش ایسنا اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: روز یکشنبه (۴ اردیبهشت ماه) وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید و خیزش گردوخاک به‌ویژه در مرکز و نیمه جنوبی استان و اواخر وقت یکشنبه وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق به‌ویژه در ارتفاعات استان تهران پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی احتمال آسیب به سازه‌های موقت، شکستن درختان فرسوده، صدمه به پوشش گلخانه‌ها، سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی، خیزش گردوخاک، کاهش میدان دید، کاهش کیفیت هوا و خطر برخورد صاعقه در ارتفاعات وجود دارد بنابراین اداره کل هواشناسی استان تهران پرهیز از پرواز با هواپیماهای سبک و گلایدر، پرهیز از کوهنوردی و صعود به قله، محکم کردن سازه‌های موقت و پوشش گلخانه‌ها، خودداری از تردد از کنار سازه‌های نیمه تمام، پرهیز از کار روی سازه‌های مرتفع و قرار نگرفتن در مناطق مرتفع و غیر مسقف را توصیه می‌کند.

به گزارش ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

بیلبورد‌های پایتخت عزادار حضرت سیدالشهدا شد-پیام امروز

۱۱:۵۷ – ۱۶ تير ۱۴۰۳ همزمان با اول محرم‌ماه، ماه پیروزی خون بر شمشیر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *