جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

ساخت بتن سبک به ثبت سازمان پژوهش‌ها رسید

اختراع “ساخت بتن سبک هوادار اتوکلاوی اصلاح شده” توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند به ثبت رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم دکتر رخش خورشید، معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی بیرجند در این باره گفت: این اختراع با عنوان “تولید بتن سبک هوادار اتو کلاوی AAC اصلاح شده با نانو صفحات اکسید گرافن احیا شده” توسط دکتر یعقوبی‌نژاد، دانشیار گروه مهندسی مواد و دکتر خسروی، استادیار گروه مهندسی مکانیک دانشگاه با شماره ۱۰۰۲۲۷ به ثبت سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران رسید.

بتن سبک هوادار اتوکلاوشده محصولی است با مشخصات فنی فوق‌العاده جذاب که به دلیل برتری‌های قابل توجه نسبت به سایر مصالح ساختمانی سخت، بکارگیری آن به صورت گسترده‌ای در دنیا در حال رشد است.

این ماده ساختمانی دارای وزن مخصوص بین ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب و استحکام بین ۲۵ تا ۳۵ مگاپاسکال و در این اختراع برای اولین بار یک ماده نانومتری با استحکام بالا تحت عنوان گرافن (اکسید گرافن و اکسید گرافن احیا شده) به بتن AAC افزوده شده است.

پیشنهاد مطالعه:  نحوه برگزاری کلاس های دانشگاه تهران در سال تحصیلی جدید اعلامشد

در اثر افزودنGO (graphene oxide) و تبدیل آن به اکسید گرافن احیا شدهRGO (reduced graphene oxide) ، افزایش استحکام تا ۸۸ درصد افزایش یافته است. با این نوآوری، افزایش بسیار مطلوب استحکام با کاهش اندک رشد بتن همراه مشاهده شده است که به خواص آبدوستی اکسید گرافن نسبت داده می‌شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

"شهید فخری‌زاده" نماد اقتدارآفرینی، تحول‌خواهی و خودباوری است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پیام امروز، همزمان با سومین سالگرد شهادت دکتر فخری‌زاده، دکتر محمدصادق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم