جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

ساخت دستگاهی برای پایش کیفی آب و پساب

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان دستگاه آنالایزر را برای پایش کیفیت آب و کیفیت پساب به تولید رساند.

به گزارش ایسنا، شهاب زرین قبایی، مدیرعامل یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با اشاره به تولید پایشگرهای کیفی آب و پساب، گفت: این پالایشگرها، آنالایزرهایی هستند که با توجه به شرایط داخل و نوسانات برق کشور طراحی شده و شرکت‌های آب و فاضلاب خریداران آن هستند.

وی با بیان اینکه آنالایزرهای آنلاین پارامترهایی را که برای تضمین کیفیت آب آشامیدنی هستند و رابطه مستقیم با سلامتی دارند، اندازه‌گیری می‌کنند، ادامه داد: این ابزار که در انواع آنالایزر آنلاین کلر، اکسیژن محلول، نیترات، کدورت و رنگ، گاز کلر، سختی، اوزون تولید شده، قادر به پایش کیفیت پساب نیز هستند.

به گفته مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، این محصولات در گذشته از کشورهای آلمان و آمریکا وارد کشور می‌شد، اما در حدود سه سال است که با بومی‌سازی آن اکثر شهرهای ایران از محصول داخلی استفاده می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه:  بازچرخانی آب برای صنایع بر اساس استانداردها با دستگاه محققانایرانی

به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، زرین قبایی با بیان اینکه این محصولات در محل‌های مختلف مانند خروجی تصفیه‌خانه‌های آب برای کنترل میزان کلر، در سطح شبکه برای جلوگیری از ورود آلودگی، خروجی و مخازن آب و فاضلاب نصب می‌شوند، خاطر نشان کرد: قیمت نمونه خارجی ۴ برابر نمونه داخلی است و به علت تحریم امکان واردات این محصولات وجود ندارد و تجهیزاتی هم که درگذشته با قیمت بالا وارد شده، به خاطر نبود قطعات یدکی بلااستفاده مانده است.

وی یادآور شد: این محصول داخلی تاکنون به کشورهای ترکمنستان و عراق صادرات نیز داشته است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

"شهید فخری‌زاده" نماد اقتدارآفرینی، تحول‌خواهی و خودباوری است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پیام امروز، همزمان با سومین سالگرد شهادت دکتر فخری‌زاده، دکتر محمدصادق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم