یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱

ساخت سالی ۱۸۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت توسط قرارگاه مسکن شهرداری

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: ارتقای شاخص‌های کیفی سکونت در تهران و رونق ساخت‌وساز از مهمترین اهداف قرارگاه جهادی مسکن شهرداری تهران است.

به گزارش ایسنا؛ حمیدرضا صارمی با اشاره به اینکه مهمترین اهدف قرارگاه جهادی مسکن ارتقای شاخص‌های کیفی سکونت در تهران و رونق ساخت و ساز است، افزود: به‌رغم اینکه سازمان نوسازی شهر تهران متولی بافت‌های ناکارآمد و فرسوده شهری است، اما قرارگاه جهادی به دلیل اینکه در سطح بالاتری قرار دارد، علاوه براینکه وظایف خود را در حوزه بافت‌های مسکونی و ناکارآمد انجام می‌دهد، از  افزایش فرسودگی سایر محلات و مناطق دیگری شهری نیز ممانعت می‌کند.

صارمی با اشاره به اینکه در ۱۰ سال گذشته روند نوسازی در شهر تهران کُند شده بود، ادامه داد: روند نوسازی در تهران با توجه به بالا بودن نرخ تخریب و استهلاک در پایتخت کند شده است؛ قرارگاه جهادی مسکن این وظیفه را دارد که همزمان در دو حوزه بافت فرسوده و ناکارآمد شهری اقدامات لازم را انجام داده و سرعت نوسازی را در مناطق پایتخت بالا ببرد.

معاون شهردار تهران افزود: همچنین قرارگاه مسکن در نظر دارد تا در سایر مناطق و محله‌های شهری نیز با ارائه مشوق‌ها و تسهیلات لازم شهروندان را پای کار بیاورند و با استفاده از ظرفیت مردمی میزان ساخت و ساز را به حداقل سالی ۱۸۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت برساند.

بنا براعلام سایت شهر، وی با اشاره به چشم انداز قرارگاه جهادی مسکن یادآور شد: نخستین گام قرارگاه این است که تهران را به سمت ارتقای شاخص‌های کیفی سکونت سوق دهد. دومین گام رونق ساخت و سازی شهری است که به تبع آن نه تنها نیاز شهروندان به مسکن برطرف می شود، بلکه قیمت مسکن متعادل شده و این رویکرد روی بسیاری از متغیرهای شهری نیز اثرگذار خواهد بود.

انتهای پیام

درباره‌ی emrozpay

حتما ببینید

املاک چیتگر

آشنایی با املاک چیتگر | بهترین املاک چیتگر ۱۴۰۱

در شرایط کنونی اقتصادی، همه باید در حد توان مالی خود و بسته به شرایط، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمپلنت دیجیتال