جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

سازمان زمین‌شناسی طرح تحول خود را در ۶ استان را اجرا می‌کند

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور از اجرای طرح تحول این سازمان در شش استان کشور با هدف ایجاد تحرک روزافزون در فعالیت‌های دانش بنیان این سازمان خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور، دکتر علیرضا شهیدی با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی در استان خراسان جنوبی و تولید اطلاعات پایه جدید زمین‌شناسی و اکتشافی در مقیاس یک پنجاه هزارم برای اولین بار در کشور گفت: این سازمان با شروع سال جدید و در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر انجام فعالیت‌های دانش‌بنیان و تولید اطلاعات پایه مورد نیاز بخش معدن، زیرساخت و عمران کشور اقدام به طراحی و برنامه‌ریزی طرح تحول برای ایجاد تحرک مناسب در بخش زمین شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی کشور کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس سازمان زمین‌شناسی در سال جاری اقدام به تولید اطلاعات پایه در نزدیک به ۱۵۰ هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور با چهار عنوان پروژه “زمین‌ شناسی”، “زمین‌شناسی اقتصادی”، “اکتشافات ژئوشیمیایی” و همچنین “ژئوفیزیک” هوایی خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه:  درآمد ماهیانه ۱۲۰۰ دلار با اهدای مدفوع!

شهیدی تاکید کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی در شش استان کردستان، سیستان و بلوچستان، خراسان‌جنوبی، قم، مرکزی و قزوین اجرا می‌کند که در مجموع ۴۵۰ برگه نقشه زمین‌شناسی را در برمی‌گیرد.

رییس سازمان زمین شناسی هدف از طراحی و اجرای طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی را افزایش بازدهی پروژه‌ها، کاهش زمان تبدیل کانسار به معدن و ایجاد تحرک روزافزون در فعالیت‌های دانش‌بنیان سازمان زمین‌شناسی عنوان کرد و گفت: امید است این برنامه با تلاش متخصصان و کارشناسان این سازمان در سرتاسر کشور و همچنین با بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی و دانشگاه‌ها در مقوله برون‌سپاری این پروژه‌ها و در نهایت همراهی و مساعدت تصمیم‌سازان و برنامه‌ریزان کشور به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

برنامه تحول زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی از ابتدای مهر ماه ۱۴۰۰ آغاز شده و در دو برش دو ساله تا پایان سال ۱۴۰۴ به پایان می‌رسد که نتیجه آن تولید اطلاعات پایه اولویت‌های اول و دوم کشور خواهد بود. در برش دو ساله اول ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور مورد پیمایش و اکتشاف قرار خواهد گرفت که در صورت تحقق، نتایج ارزشمندی مانند کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در بخش معدن، کمک به ایجاد محیط‌های ایمن شهری و اصلاح، بهینه‌سازی و جانمایی زیرساخت‌های عمرانی کشور خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه:  این نشونه‌ها یعنی تسمه تایم ماشینت داره پاره می‌شه | نشانه‌های پاره شدن تسمه تایم خودرو

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

صادرات ۶۵۰ میلیون دلاری دانش‌بنیان‌ها در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۲/ ۷۰۰ محصول دانش‌بنیان قابلیت صادرات دارند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیام امروز، نشست خبری دکتر امیرحسین میرآبادی؛ رئیس مرکز تعاملات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم