جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

ساماندهی وضعیت نخاله‌های ساختمانی در پیشوا / نصب سیستم تصفیه فاضلاب صنایع

رییس اداره محیط زیست شهرستان پیشوا با اشاره به تعداد ۱۹۸ مورد گشت و پایش زیست محیطی در سطح شهرستان توسط کارشناسان این اداره طی سال ۱۴۰۰ افزود: این پایش ها منجر به شناسایی ۶ واحد جدید، صدور ۲۴ اخطاریه برای واحدهای متخلف ، تشکیل ۱۲ پرونده قانونی برای واحدهای متخلف در مراجع قضایی و جمع آوری۲ واحد آلاینده و غیر مجاز شد.

 به گزارش ایسنا، امامعلی یگان زاده – رییس اداره محیط زیست شهرستان پیشوا با بیان اینکه در سال گذشته از دفن روزانه ۸۰ تن زباله خانگی در شهرستان جلوگیری شد اظهار داشت: با توجه به اینکه گودهای مرکز دفن پسماند عادی بلااستفاده بوده و ظاهر نازیبایی داشت، این اداره برابر جلسات متعدد کارگروه پسماند استانی و شهرستانی گود مذکور را به صورت موقت به محل تخلیه نخاله ساختمانی اختصاص داد که این محل در نهایت در آذر ماه ۱۴۰۰ در کارگروه پسماند مصوب و در اختیار شهرداریها و دهیاریها قرار گرفت.

پیشنهاد مطالعه:  افزایش مبتلایانِ آبله میمونی در انگلیس و درخواست هزاران دُزواکسن

 راه اندازی مجدد ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرستان پیشوا

یگانزاده ادامه داد: ایستگاه سنجش وضعیت کیفی هوای شهرستان که از ابتدای سال  قبل بعلت پایان قرارداد با شرکت راهبر از مدار خارج شده بود با پیگیری این اداره مجددا به مدار بازگشت و اطلاعات آن بر روی سامانه وضعیت کیفی هوای کشور قابل مشاهده شد.

احداث و نصب سیستم تصفیه فاضلاب صنایع

وی تصریح کرد: در سال گذشته تعداد ۷ واحد ملزم به احداث تصفیه خانه فاضلاب بودند که تعداد ۴ واحد  اقدام به نصب و راه اندازی و تعداد ۳ واحد به مراجع قضایی معرفی شدند.

یگان‌زاده در تشریح دیگر اقدامات این اداره در سال ۱۴۰۰ گفت :با پیگیری این اداره در جهت رفع معضل آلودگی حاصل از جاری شدن فاضلاب شهرک مسکونی ۱۲۳۲ واحدی مهر شهرستان موسوم به شهرک آژینه، طی اخطاریه های مکرر به شرکت آب و فاضلاب شهرستان و پیگیری های لازم اداری، اتصال فاضلاب محل مذکور و انتقال آن به تصفیه خانه فاضلاب شهر پیشوا کلید خورد و در بهمن ماه ۱۴۰۰ عملیات اجرایی آغاز شد.

پیشنهاد مطالعه:  ۷۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

آموزش های محیط زیستی گامی برای توسعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا در پایان گفت: در بحث آموزش نیز حتی با وجود شرایط کرونایی  ارتباط دائمی با مدارس ابتدایی و همچنین دبیران درس انسان و محیط زیست از اولویتهای اداره حفاظت محیط زیست پیشوا در سال ۱۴۰۰ بود. به طوری که محتواهای مناسب چند رسانه ای تولید و در اختیار مدیران و دبیران مدارس قرار گرفت و با بهتر شدن اوضاع حضور محیط بانان در تعدادی از مدارس و بلعکس حضور دانش آموزان در اداره از برنامه های آموزشی در سال ۱۴۰۰ بود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

صادق محصولی خودش تایید کند ثروتمند است /گفته می شود او به ساخت و ساز ورود کرده است

بهروز نعمتی، نماینده ادوار مجلس در بخشی از گفتگوی خود با خبرگزاری خبرآنلاین، درباره تلاش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم