جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

سخنگوی دولت: افزایش سفر‌های نوروزی نشانه بازگشت رونق به گردشگری است

سخنگوی دولت در بازدید از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: در سال‌های گذشته به دلیل بحران سیل و کرونا، کسب و کار‌ها تعطیل شده بود. مشاغل خرد صدمه دیدند، اما این افزایش آمار سفر، شیرینی بازگشت رونق را به وجود می‌آورد و امید به تحقق رشد اقتصادی پیش‌بینی شده در بودجه را تقویت می‌کند.

مرکز مدیریت راه‌های کشور در گزارشی اعلام کرده که در ۹ روز سفر نوروزی، مجموع تردد‌های بین استانی به حدود ۱۸ میلیون خودرو رسیده است.

به گفته بهادری جهرمی «آمار‌ها نشان می‌دهد تردد‌ها حدود ۴٠ درصد افرایش یافته است و حتی نسبت به پیش از کرونا حدود ١۵ درصد تا کنون افزایش داشتیم که امیدوار کننده است.»

بر اساس آمار مرکز مدیریت راه‌های کشور، تردد‌های بین استانی در مقایسه با مدت مشابه در نوروز پارسال ۴۴ درصد و در مقایسه با نوروز ۱۳۹۹، ۱۷۴ درصد افزایش یافته است.

خوزستان، بوشهر، خراسان جنوبی و رضوی و اصفهان در صدر جدول بیشترین تردد قرار دارد.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - تاکید آملی‌لاریجانی بر اطلاع‌رسانی شفاف عملکرد مجمعتشخیص مصلحت نظام

همچنین به گفته شهریار افندی‌زاده معاون وزیر راه و شهرسازی که در این بازدید حضور داشت، تاکنون در حمل‌ونقل هوایی داخلی ۶٠ درصد و در تردد خارجی حدود ٢٠٠ درصد نسبت به پارسال افزایش تردد وجود داشته است.

با این وجود، بنا بر اعلام پلیس راهور، طی ده روز از آغاز سفر‌های نوروزی، ۴۳۱ نفر به دلیل تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

در این بازدید همچنین استانداران و مسئولان استان‌های قم، ایلام، فارس، کردستان، آذربایجان‌شرقی آمار و اطلاعات تردد وسایل نقلیه و ضریب اشغال در مراکز اقامتی حوادث و تلفات تصادفات ارائه کردند.

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – اصولگراها دست پایداری را خواندند و دیگر منتظرش نمی‌مانند

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم