یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

سفر نیکزاد به سوریه/ دیدار با نخست‌وزیر و رئیس مجلس سوریه

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی نیکزاد نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی به‌منظور دیدار با برخی مقامات سوریه، به دمشق سفر کرده است.

نیکزاد در همین رابطه به تسنیم گفت: غرض  از سفر به کشور سوریه، انجام چند دیدار پارلمانی با رئیس و نایب اول مجلس خلق سوریه و همچنین دیدار با نخست وزیر این کشور است.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این سفر انتقال تجربیات لازم بین پارلمان‌های دو کشور نیز انجام خواهد شد تا بتوان مباحث مختلف بین پارلمانهای دو کشور را بهتر از گذشته پیش برد، تصریح کرد: البته باید گفت که در نشست بین‌المجالس که اخیراً در کشور اسپانیا بود نیز در موضع‌گیری‌ها و رأی‌گیری‌ها، مسئولان پارلمان‌های ایران و سوریه مواضع همدیگر را تقویت کردند.

نیکزاد با اشاره به سفر گذشته محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به سوریه و نیز حضور رئیس مجلس سوریه در مراسم تحلیف رئیس جمهور ایران (آیت الله رئیسی) خاطرنشان کرد: همه این مباحث در راستای تقویت مباحث بین‌پارلمانی است.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - نقش یک پلیس ایرانی الاصل در پرونده حمید نوری |وضعیت پرونده بیگی درباره شاسی بلندها | ۲۱۰ گلوگاه فساد خیز شناساییو به دولت اعلام شد

نایب‌رئیس اول مجلس خاطرنشان کرد: بنده در زمانی که مسئولیت وزارت راه را به‌عهده داشتم، رئیس کمیسیون مشترک سوریه و ایران بودم که از آن زمان پروژه‌هایی شروع شده است که می‌توان از تجربیات به‌دست‌آمده در بحث بازسازی و سر‌و سامان دادن به وضعیت اقتصادی کشور سوریه و سرمایه‌گذاری و تقویت زیر‌ساخت‌های این کشور در بخش صنعت، مسکن و بنادر و همچنین صادرات و واردات این کشور استفاده کرد که در این زمینه مباحثی را هم در دیدار با آقای نخست وزیر مطرح خواهیم کرد.

انتهای پیام/+

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – توصیه ذوالنوری به مردم: به کاندیدایی که وعده می‌دهد رای ندهید

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم