یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

سند راهبری مساجد استان مرکزی در سال آتی اجرایی می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، محسن خلجی ظهر دوشنبه در نشست شورای راهبری مساجد استان مرکزی با اشاره به فرمایشات امام راحل در مورد اهمیت مساجد گفت: این یک توطئه است که می‌خواهند مسجدها را کم‌کم خالی کنند مسجد محلی است که باید در آن امور اداره بشود و پیروزی ما برای اداره مسجد است این مساجد بود که این پیروزی را برای ملت ما درست کرد.

وی ادامه داد: موضوع مسجد بارها مورد تاکید رهبر انقلاب واقع شده است و طبق منویات ایشان مسجد باید پایگاه انسان سازی، علوم، مقابله با دشمن و بصیرت افزایی و زمینه‌سازی برای ایجاد تمدن اسلامی باشد.

معاون بسیج مساجد و محلات سپاه روح الله افزود: اولین اقدام پیامبر گرامی اسلام بعد از هجرت، تأسیس مسجد بود و تمامی برنامه‌های پیامبر داخل مسجد انجام می‌شد.

خلجی اظهار کرد: انقلاب اسلامی که با پیروزی نهضت حضرت امام همراه بود نقش اصلی را مساجد ایفا کردند اما متأسفانه بعد از گذشت سال‌ها نقش مساجد و حضور مردم در مسجد در جامعه ما کمرنگ شد و ما می‌خواهیم به سمت مردمی شدن مساجد پیش برویم.

وی تصریح کرد: ۲۴۴۴ مسجد در استان داریم که تقریباً ۲۰ درصد از این مسجدها امام جماعت دارد ۵۰ درصد این مساجد هیئت امنای فعال دارد ضمن اینکه در مساجد استان تقریباً ۶۰۰ پایگاه بسیج داریم که با کمک اوقاف و سازمان تبلیغات تعداد پایگاه‌ها روز به روز بیشتر می‌شود.

دبیر شورای راهبری مساجد استان مرکزی بیان کرد: از تیرماه تاکنون حدود ۲۰ جلسه مشترک با تبلیغات اسلامی و اوقاف استان برای مساجد برگزار کردیم تا رفع اختلافات مساجد و معرفی مسئولین امور مساجد در شهرستان‌های استان سرعت بیشتری پیدا کند.‌

خلجی افزود: یکی از سندهای کم نظیر در کشور سند راهبری مساجد است که با زحمات همکاران عزیزمان در اداره تبلیغات اسلامی استان مرکزی تهیه و تنظیم و تدوین آن انجام شده است و امروز ضمن رونمایی از این سند، آئین نامه مدیریت مساجد استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ابلاغ می‌شود.

گفتنی است سند راهبری مساجد قرار است از ابتدا سال آتی با هدف نظارت و ساماندهی امور مساجد در استان مرکزی اجرایی شود.

حتما ببینید

فیلم| پالماخیم؛ پاشنه آشیل ارتش اسرائیل/ قسمت اول

– اخبار رسانه ها – به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، از آنجا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *