جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

شب‌نشینی در موزه‌ها و کاخ‌های تهران

همزمان با رویداد فرهنگی «شبی با موزه»، تعدادی از موزه‌ها و کاخ‌های تاریخی تهران از دوشنبه هشتم فروردین‌ماه تا دیروقت باز هستند.

به گزارش ایسنا، موزه ملی ایران به این مناسبت اعلام کرد که دوشنبه هشتم فروردین‌ماه از ساعت ۱۹ تا ۲۲ برنامه شبی با موزه را برگزار می‌کند. موزه ملی از سال ۱۳۹۵ تا کنون این رویداد را در تعطیلات نوروز به اجرا گذاشته است. به همین خاطر، جبرییل نوکنده ـ رییس کل موزه ملی ایران ـ علاقه‌مندان به تاریخ، فرهنگ، هنر و موزه در شهر تهران را دعوت کرد تا در شب‌نشینی موزه ملی شرکت کنند.  

به گفته او، شب‌نشینی موزه فرصت مناسبی است تا از زاویه دیگر، موزه‌ها را بازید کرد و از لایه کمتر دیده‌شده، یعنی “شب” در موزه‌ها لذت برد.  

رییس کل موزه ملی ایران این توضیح را اضافه کرد که بازدید از نمایشگاه‌های «آجرهای استردادی بوکان از کشور سوییس» و «مرگ در نمک: پژوهش‌های باستان‌شناسی از معدن باستانی نمک چهرآباد زنجان»، «شاهنامه به روایت آثار موزه ملی ایران»، «ایستگاه نقاشی کودک»، «اجرای موسیقی تاریخی هماهنگ از یک اثر تاریخی برای نخستین بار در موزه باستان‌شناسی و هنر دوران اسلامی ایران» و «اجرای موسیقی اقوام ایرانی در فضای باز موزه ملی ایران» با هدف ایجاد محیطی شاد و به یادماندنی از جمله برنامه‌های شبی با موزه ملی ایران است.  

پیشنهاد مطالعه:  «بردو» تعیین عرصه می‌شود

موزه ملی با انتشار تصویری از هاون فلزی دوره سلجوقی، اعلام کرد که از بخش‌های متفاوت شبی با موزه، اجرای برنامه موسیقیِ تاریخ با عنوان پروژه هماهنگ براساس اثر “هاونِ” معرفی‌شده در موزه باستان‌شناسی و دوره اسلامی خواهد بود که یک گروه موسیقی بر اساس سازها و شخصیت‌های این اثر، اجرای متفاوتی را رقم خواهند زد.

شب‌نشینی در موزه‌ها و کاخ‌های تهران

موزه آبگینه و سفالینه‌های ایران نیز که در خیابان سی‌تیر تهران و در نزدیکی موزه ملی واقع شده است نیز اعلام کرده برنامه «شب در موزه» را دوشنبه، هشتم فروردین‌ماه از ساعت ۱۹ تا ۲۲ اجرا می‌کند.

موزه «رضا عباسی» نیز در روز سه‌شنبه، نهم فروردین‌ماه از ساعت ۱۹ تا ۲۲ رویداد «شبی با موزه» را با اجرای برنامه‌های ویژه نوروزی برگزار می‌کند.

کاخ گلستان هم اعلام کرده که برنامه شبی با موزه را در روز پنج شنبه ۱۱ فروردین‌ماه، از ساعت ۷ تا ۹ شب برگزار می‌کند که با بازدید از بخش‌های اصلی کاخ گلستان شامل نگارخانه، موزه مخصوص، تالار آیینه، سرسرا، تالار سلام، تالار عاج، تالار ظروف و تالا برلیان همراه است.

پیشنهاد مطالعه:  جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقاتسراسری قرآن کریم

ساعت بازدید از موزه‌ها در تعطیلات نوروز از ۹ صبح تا ۱۹ است که پایان ساعت بلیت‌فروشی در این مجموعه‌های تاریخی تا ۱۷ اعلام شده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

سریال‌هایی که در راه‌اند و ماجرای یک تغییر در پخش

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیام امروز، تلویزیون برای هر شبکه تلویزیونی یک سریال درنظر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم