جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

شخصیت شهید صیاد کاملا معرفی نشده است

فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری گفت:یادداشت‌ها و دستنوشته‌های باقیمانده از شهید صیادشیرازی از برنامه‌ریزی‌های روزانه وی برای زندگی فردی و سازمانی حکایت می‌کند.

به گزارش ایسنا،  امیر سرتیپ دوم خلبان رودباری فرمانده دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری ضمن گرامیداشت بیست و سومین سالگرد شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی، در سخنانی بیان کرد: سخن گفتن در مورد ابعاد شخصیت و اندیشه‌های تابناک شهید صیاد این الگوی فرمانده ماندگار قرن بیستم، کاری بس دشوار است، به همین دلیل دست‌یابی به افق اندیشه‌های این شخصیت عظیم برای اندیشمندان اگر غیر ممکن نباشد، آسان نیز نخواهد بود.

وی با بیان اینکه تا به حال مقالات و کتاب‌های بسیاری در این زمینه معرفی شهید صیادشیرازی نوشته شده است، افزود: در معرفی شخصیت کامل آن رادمرد بزرگ اسلام به پایان راه نرسیده‌ایم، بلکه هنوز برای شناخت کامل هویت آن شخصیت فرزانه، راهی دراز در پیش داریم، چرا که امیر سرافراز ارتش اسلام و سرباز صادق، فداکار دین، مومن، پارسا، پرهیزکار، پاک نهاد، مصمم و شجاع بوده و جبهه‌های دفاع مقدس صدها خاطره از رشادت و از خودگذشتگی او حفظ کرده است.  

پیشنهاد مطالعه:  آریا عظیمی‌نژاد موسیقی یک سریال را می‌سازد

فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری با اشاره به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر تجلیل از اخلاص، صفا و فداکاری سپهبد شهید صیاد شیرازی، خاطر شان کرد: این شهید سعید، تمامی سال‌های بعد از انقلاب را در خدمت به اسلام سپری کرد و به راستی هیچ پاداشی جز شهادت نمی‌توانست این همه ایثار و مجاهدت را جبران کند. بی‌شک شهید صیاد شیرازی را می‌توان به عنوان یک الگو در زندگی برای رسیدن به موفقیت در نظر گرفت چرا که براساس تحقیقات روانشناسان هرکسی در زندگی از الگوهایی که دیگران استفاده کرده‌اند و موفق شده‌اند، همان الگو را رعایت نماید قطعا موفق خواهد شد.

وی افزود: یادداشت‌ها و دست‌نوشته‌های باقیمانده از شهید صیاد از برنامه‌ریزی‌های روزانه وی برای زندگی فردی و سازمانی حکایت می‌کند، مدل برنامه‌ریزی‌ای که بسیار دقیق بوده و دقیقه‌های زندگی روزانه را در کنترل خود دارد، و این موضوع کاملاً منطبق با آموزش‌های نظامی فراگرفته شده در دانشکده افسری است که تا پایان عمر شهید استمرار داشته است.

پیشنهاد مطالعه:  دوره "تغییر کتاب‌های درسی" فرا رسیده است/کدام دروس و با چه محتوایی تغییر می‌کنند؟

امیر رودباری یادآور شد: نیاز به عزت نفس، یعنی احساس مهم و ارزشمند و مفید بودن است، عزت نفس شما دانشجویان مهم‌ترین بخش شخصیت‌تان است شاید بهترین تعریف عزت نفس این باشد که چقدر به خودتان احترام می‌گذارید، و بدانید کسانی که عزت نفس کافی دارند احساس بسیار عالی در مورد خودشان و زندگی‌شان دارند در واقع عزت نفس شما محک سلامت روانی‌تان است.
انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

خاطراتی صریح از صدام در «قاتل مؤدب» منتشر شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی پیام امروز، کتاب «قاتل مؤدب؛ خاطراتی صریح از حزب بعث، صدام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم