شکوه ماه از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی

ایستگاه فضایی بین‌المللی اخیرا تصاویر زیبایی از ماه از منظر این سازه عظیم منتشر کرده است.

به گزارش ایسنا، منظره ماه از ایستگاه فضایی بین‌المللی حیرت انگیز است.

شکوه ماه از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی

تصویر ۱) در این تصویر شکوه کوژماه یا تحدت کاهنده(waning gibbous Moon) با وضوح حدود ۹۷ درصد از ایستگاه فضایی بین‌المللی و در حالی که ایستگاه فضایی بین‌المللی در فاصله ۲۷۱ مایل بالاتر از اقیانوس اطلس جنوبی در حال حرکت بود، ثبت شده است.

شکوه ماه از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی

تصویر ۲) در این تصویر کوژماه یا تحدب فزاینده(waxing gibbous Moon) در روز ولنتاین از ایستگاه فضایی بین‌المللی و در حالی که این سازه در فاصله ۲۶۱ مایلی بالای اقیانوس آرام در سواحل بریتیش کلمبیا، کانادا در حال حرکت بود، ثبت شده است.

شکوه ماه از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی

تصویر ۳) در تصویر سوم حضور کوژماه یا تحدت کاهنده در بالای افق زمین به تصویر کشیده شده است، زیرا ایستگاه فضایی بین‌المللی درفاصله ۲۷۲ مایلی بالای اقیانوس اطلس در بین بخش بالایی آمریکای جنوبی و آفریقای جنوبی در حال گردش بود.

شکوه ماه از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی

تصویر ۴) در این تصویر شکوه ماه کامل بر فراز دریای سرخ در حالی که ایستگاه فضایی بین‌المللی در فاصله ۲۵۷ مایلی بر فراز رودخانه نیل در کشور آفریقایی سودان در حال حرکت بود، ثبت شده است.

ایستگاه فضایی بین‌المللی که در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد برای بیش از دو دهه خانه فضانوردان بوده است. این ایستگاه به عنوان یک آزمایشگاه ریزگرانش میزبان ۳۰۰۰ تحقیق از بیش از ۴۲۰۰ محقق در سراسر جهان بوده است.

نکاتی درباره دورازه ماه

ناسا گفته است که “ایستگاه فضایی دروازه‌ی ماه” محلی برای اسکان فضانوردانی است که به ماه می‌روند. ظرفیت این ایستگاه فضایی چهار نفر است و شرکای ناسا از جمله کانادا، اروپا و ژاپن در آن کار خواهند کرد. ایستگاه فضایی دروازه ماه بخش اصلی ماموریت آرتمیس خواهد بود که در آن ناسا قرار است اولین زن و یک مرد دیگر را به ماه بفرستد. ماموریت آرتمیس، سه بخش دارد. “آرتمیس ۱” بدون خدمه به سمت ماه رهسپار می‌شود و پس از آن “آرتمیس ۲” فضانوردان را به نزدیکی ماه می‌برد و در نهایت “آرتمیس ۳” فضانوردان را بر ماه فرود خواهد آورد.

انتهای پیام  

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

بازگشت گاریدو به تهران-پیام امروز

۱۱:۱۶ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ خوان کارلوس گاریدو، طبق برنامه، صبح امروز از طریق مرز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *