یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

صدور مجوز اشتغال ۳۰۰ مددجو و آزادی ۱۵۰ زندانی در فارس

ایسنا/فارس دادستان عمومی و انقلاب شیراز، از صدور مجوز اشتغال ۳۰۰ مددجو و آزادی ۱۵۰ زندانی در فارس خبر داد.

سید مصطفی بحرینی شامگاه پنج‌شنبه ۱۸ فروردین در حاشیه بازدید از زندان‌های شیراز بیان کرد: این بازدید در راستای تعیین اولویت‌های ۱۵ گانه ریاست قوه قضائیه در ابتدای سال جاری و تأکید بر توجه ویژه به زندان‌ها با حضور ۵۰ تن از قضات دادسرای شیراز و معاونین دادسرا از مجموعه زندانهای شیراز شامل بازداشتگاه و زندان مرکزی و مجتمع حرفه آموزی و کار درمانی شیراز در دستور کار قرار گرفت.

او گفت: در راستای تأکید مسئولان عالی قوه قضائیه و رئیس کل دادگستری فارس مبنی بر بازدید هدفمند از زندانها و با توجه به ضرورت پایش پرونده زندانیان و سرکشی دوره‌ای از زندان‌ها، مشکلات زندانیان توسط قضات دادسرای شیراز به صورت چهره به چهره بررسی شد.

بحرینی همچنین با اشاره به سیاست‌های قوه قضائیه در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و اشتغال زندانیان از فراهم شدن شرایط آزادی ۱۵۰ تن با استفاده از تسهیلات قضایی و مرخصی و همچنین اشتغال ۳۰۰ زندانی در نتیجه این بازدید خبر داد.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - ماموریت نجات اردوغان توسط یک زن 40 ساله!

 او با بیان اینکه پرونده برخی از مددجویان نیز برای ادامه مجازات حبس و همچنین بهره مندی از آزادی مشروط از طریق سیستم مراقبت الکترونیک به شورای طبقه بندی زندان معرفی شد، گفت: پایش پرونده زندانیان و سرکشی دوره‌ای از زندان‌ها و بررسی مشکلات زندانیان توسط قضات به صورت  چهره به چهره از جمله برنامه‌های عملیاتی تدوین شده با تأکید مدیریت ارشد قضایی استان است.

دادستان مرکز فارس عنوان کرد: هماهنگی حضور قضات دادسرا، بررسی آخرین وضعیت قضایی و لزوم دسترسی متهمین و محکومین به قضات دادسرا در جریان تحقیقات پرونده و همچنین اجرای احکام و بررسی نتیجه ملاقات زندانیان با قضات توسط معاون دادستان در امور نظارت بر زندان‌ها انجام می‌شود که این امر زمینه افزایش کیفیت حضور قضات در زندان‌ها را فراهم کرده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – توصیه ذوالنوری به مردم: به کاندیدایی که وعده می‌دهد رای ندهید

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم