شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

صعود نفت به ۲۰۰ دلار تا پایان امسال

بعضی از بزرگترین شرکتهای بازرگانی نفت جهان انتظار دارند قیمت نفت تا پایان سال ۲۰۲۲ از مرز ۲۰۰ دلار در هر بشکه عبور کند.

به گزارش ایسنا، پی یر آندرواند، بازرگان فرانسوی و مدیر یک صندوق هِج در کنفرانس کالای جهانی فایننشیال تایمز گفت: ما در چند ماه آینده به شرایط کسب و کار عادی برنمی گردیم. تصور می کنم عرضه نفت روسیه در اروپا را برای همیشه از دست می دهیم. وی اوایل ماه جاری با اشاره به این که اعضای آفریقایی اوپک پلاس و نفت شیل آمریکا برای جبران از دست رفتن نفت روسیه به زحمت خواهند افتاد، برای نخستین بار پیش بینی کرده بود قیمت هر بشکه نفت به ۲۰۰ دلار صعود خواهد کرد.

آندوراند تنها کسی نیست که به صعود نفت به مرز ۲۰۰ دلار خوش بین بود. دوگ کینگ، رئیس هیات مدیره گروه RCMA به فایننشیال تایمز گفت: نفت خام می تواند به بیش از ۲۰۰ دلار صعود کند و تا پایان سال میلادی جاری به مرز ۲۵۰ دلار برسد. این اتفاق موقتی نیست و یک شوک عرضه نفت خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه:  هکرها سورس کد قسمت انتخاب نام ثبت احوال را منتشرکردند

اوایل ماه میلادی جاری پیش بینی هایی از صعود نفت برنت به ۲۰۰ دلار تا آوریل مطرح شد اما به نظر می رسد که این پیش بینی ها واکنشی به ممنوعیت واردات نفت و فرآورده های نفتی روسیه به آمریکا بود. در حال حاضر شوک اولیه تخفیف پیدا کرده است و قیمتها از اوجی که پس از اعلام این ممنوعیت به آن صعود کرده بودند عقب نشینی کرده اند. با این حال پتانسیل صعود نفت به این قیمت قابل ملاحظه است زیرا تحلیلگران انتظار دارند سه میلیون بشکه در روز صادرات نفت روسیه از بازار حذف شود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، صنعت تجارت نفت خام می گوید مشکل اینجاست که بشکه های مذکور به راحتی قابل جایگزینی نیست.

قیمتهای نفت روز پنج شنبه پس از این که اتحادیه اروپا در خصوص برنامه ای برای بایکوت نفت روسیه به توافق نرسید، حدود دو درصد ریزش کردند. نفت برنت آخرین بار ۱۱۹ دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه و وست تگزاس اینترمدیت ۱۱۲ دلار و ۹۳ سنت در هر بشکه معامله شد.

پیشنهاد مطالعه:  سرمایه‌گذاران ناآگاه از طریق مشاوران یا صندوق‌ها به بورسورود کنند

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

ایران بزرگترین قدرت تجارت دریایی خاورمیانه شناخته شد + جدول

خرید کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – خبر مهم وزیر جدید درباره جذب ۱۱ هزار نیروی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم