جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

عرضه یخچال و فریزر با بدنه داخلی آنتی باکتریال

یکی از شرکت‌های صنعتی فعال در حوزه تولید سیستم‌های برودتی، اقدام به عرضه یخچال و فریزر با بدنه داخلی آنتی‌باکتریال با استفاده از نانوذرات کرده است.

به گزارش ایسنا، یکی از مشکلات موجود در یخچال‌ها، لانه‌گذاری باکتری‌ها و میکروب‌ها در اجزای داخلی یخچال و در نتیجه ایجاد بوی نامطبوع و فاسد شدن میوه‌ها است. از این رو یکی از شرکت‌های تولیدکننده سامانه‌های برودتی به دنبال ایجاد خواص آنتی‌باکتریال در محصولات خود است.

روش‌های مختلفی برای رفع بوی نامطبوع یخچال‌ها ارائه شده که در آن از مواد آنتی‌باکتریال استفاده می‌شود. این شرکت ایرانی از راهکاری مبتنی بر فناوری‌ نانو برای حل این مشکل استفاده کرده است. با استفاده از نانومواد در بدنه داخلی یخچال می‌توان خواص آنتی‌باکتریال با دوام بالا در بدنه یخچال ایجاد کرد.

میوه، سبزی و مواد غذایی خام به دلیل وجود نانومواد در برابر خرابی و فساد مقاومت بیشتری خواهند داشت و قارچ‌ها و کپک‌ها به دلیل وجود خواص آنتی‌باکتریال در این یخچال‌ها به سرعت از بین می‌روند. از سوی دیگر خواص آنتی‌باکتریال در بدنه یخچال مانع از رشد قارچ و کپک در مواد غذایی داخل یخچال شده و با این کار دوام و ماندگاری مواد غذایی در داخل یخچال افزایش می‌یابد.

پیشنهاد مطالعه:  گذر زمان پیش از «انفجار بزرگ» ۵ برابر کندتر بودهاست!

به نقل از ستاد نانو، وجود چنین مواد نانویی در داخل بدنه یخچال می‌تواند تا حدی مانع از بوی نامطبوع در یخچال شده و طراوات و تازگی را برای مصرف‌کننده به ارمغان آورد.

یخچال و فریزر با بدنه داخلی ABS آنتی‌باکتریال این شرکت دارای گواهی‌نامه نانومقیاس است. 

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

"شهید فخری‌زاده" نماد اقتدارآفرینی، تحول‌خواهی و خودباوری است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پیام امروز، همزمان با سومین سالگرد شهادت دکتر فخری‌زاده، دکتر محمدصادق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم