یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

عمو نوروز و ننه سرما در طرح نوروزی تهران حضور دارند

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسن جعفرزاده مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران درباره رویداد «لبخند بهار» گفت: هر سال با فرا رسیدن جشن‌های نوروزی، شهرداری تهران ویژه برنامه‌هایی برای معرفی و بازنمایی فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی دارد. امسال هم در رویدادی با نام «لبخند بهار» به استقبال بهار تازه می‌رود.

وی افزود: هدف این برنامه گسترش شور و نشاط اجتماعی، تزریق امید به شهروندان و نمایش آئین‌ها و سنت‌هایی است که ریشه‌های استوار فرهنگی ما ایرانیان را می‌سازد. امروز، بیش از هر زمان دیگری، نیازمند بها دادن به آن و پررنگ کردن ابعاد مختلف فردی و اجتماعی این مراسم شادی بخش هستیم.

وی ادامه داد: برپایی کاروان‌های شادی در سراسر شهر تهران، برگزاری نمایشگاه‌هایی با هدف معرفی اقوام، خرده فرهنگ‌ها، آداب و رسوم و صنایع دستی استان‌ها و اجرای برنامه‌های موسیقی سنتی بخشی از رویداد «لبخند بهار» است. در این کارناوال‌ها، ننه سرما و عمو نوروز به عنوان نمادهای ملی، در هزار نقطه از شهر حضور دارند و مراسم استقبال از بهار به واسطه آنها به شکل‌های مختلف انجام می‌شود.

جعفرزاده با اشاره به تنوع بخش‌های مختلف جشنواره آئین‌های نوروزی «لبخند بهار» افزود: در بوستان‌های ملت، خاوران، خلیج فارس و … میزبان شهروندان عزیز تهرانی هستیم. تهران در نوروز، علاوه بر این که زیباست، هوایی پاک و خیابان‌هایی خلوت و آرام دارد و میزبان مسافران بسیاری است، «لبخند بهار» این مسافران را در ضیافت موسیقی و رنگ و شادی همراهی می‌کند.

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران در پایان خاطر نشان کرد: مراسم افتتاحیه این جشنواره هفته آینده برگزار می‌شود و جزئیات آن به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

حتما ببینید

فیلم| پالماخیم؛ پاشنه آشیل ارتش اسرائیل/ قسمت اول

– اخبار رسانه ها – به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، از آنجا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *