دوشنبه , ۷ فروردین ۱۴۰۲
 پیش فروش پروژه شمیم رحمت در سایت املاک صدف

فرهادیان: نماینده فدارسیون جهانی ژیمناستیک انتخابات را تأیید کرد/ همه دوستان به رأی مجمع تمکین کنند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، آرش فرهادیان درباره برگزاری مجمع فدراسیون ژیمناستیک و انتخاب رئیس این فدراسیون اظهار داشت: خدا را شکر امروز دوازدهمین مجمع انتخابات را در این دو سه ماه اخیر برگزار کردیم. خیلی سخت است که در یک بازه زمانی کوتاه ۱۲ مجمع انتخابات برگزار شود. از همه کسانی که در این مدت به ما کمک کردند، تشکر می‌کنم. کمیته ملی المپیک و خیلی از فدراسیون‌های ورزشی با توجه به اینکه سال منتهی به برگزاری مسابقات آسیایی هستیم نگران این بودند که وضعیت خیلی از فدراسیون‌ها مشخص نیست و امروز یکی دیگر از فدراسیون‌های پرحاشیه و یکی از فدراسیون‌هایی که خیلی بحث داشت با همراهی اعضای مجمع انتخاباتش را برگزار کردیم.

وی ادامه داد: در ابتدای جلسه متأسفانه بعضی از افراد نکاتی را مطرح کردند و با تحریک برخی افراد بعضی از اعضای مجمع جلسه را ترک کردند، ولی چون صورتجلسه به امضای دو سوم اعضای مجمع رسیده، نماینده فدراسیون جهانی هم تأیید کرده بود و بعد از آن شمارش اعضا صورت گرفت و حداکثر مطلق آرا وجود داشت، با هماهنگی نماینده فدراسیون جهانی و معاون وزارت ورزش و جوانان انتخابات را برگزار کردیم. انتخابات سه کاندیدا داشت که جواب استعلام یکی از کاندیداها برای ما نیامده بود و انصراف کتبی‌اش را قبل از مجمع به ما اعلام کرد. دو کاندیدا باقی ماندند و انتخابات به دور دوم رفت و براساس آیین‌نامه هر کسی که در دور دوم بیشترین رأی را کسب کند رئیس فدراسیون خواهد بود. عابد حقدادی در دور دوم با ۲۰ رأی مقابل شش رأی رقیب خود به‌عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

 

سرپرست اداره کل امور مشترک فدراسیون‌ها در پاسخ به این سؤال که «اینچه درگاهی به‌عنوان رئیس مجمع از حضور در مجمع انصراف داد، آیا انتخابات به درستی برگزار شد؟»، گفت: نماینده فدراسیون جهانی که امروز حضور داشت، چه کسی او را به‌عنوان رئیس مجمع انتخاب کرده بود؟ اینجا هر کسی می‌تواند هر ادعایی داشته باشد. ما به خانم اینچه درگاهی احترام می‌گذاریم، او زمانی که در فدراسیون ژیمناستیک مسئولیت داشت زحمت کشید و باید از زحماتش تشکر کنیم. همین الان هم ما از رئیس منتخب مجمع انتظار داریم که از تجربه و توان خانم اینچه درگاهی استفاده کند. براساس قانون اهداف، وظایف و اختیارات، وزارت ورزش ناظر بر تمام امورات ورزش کشور است و این قانون کشور. ما دیشب جلسه مفصلی با نماینده فدراسیون جهانی داشتیم. در هیچ جای دنیا قوانین بین‌المللی نمی‌تواند در تعارض با قوانین داخلی و ملی یک کشور باشد. ما این انتخابات را براساس اساسنامه فدراسیون جهانی ژیمناستیک برگزار کردیم. همانطور که دیدید نماینده نیروهای مسلح، نماینده فدراسیون دانش‌آموزی و کارگری در مجمع نبودند. البته ما به این نکته ایراد داریم که چرا این نماینده‌ها در مجمع شرکت نمی‌کنند، اما برای اینکه مشکلی پیش نیاید با هماهنگی فدراسیون جهانی براساس اساسنامه این انتخابات را برگزار کردیم. من خواهشم این است که همه دوستان به رأی اعضای مجمع تمکین کنند. اینکه نظر شخصی داشته باشیم، مطمئناً به ورزش کشور آسیب می‌زند و باید فراتر فکر کنیم. همه باید کمک کنیم که این رشته بیش از پیش موفق باشد، وزارت ورزش هم قول می‌دهد که از ژیمناستیک حمایت کند تا این رشته موفقیت‌های بیشتری داشته باشد.

فرهادیان در واکنش به طرح این موضوع که خانم اینچه درگاهی به دلیل رد صلاحیت در انتخابات شرکت نکرد و اینکه او معتقد بود رد صلاحیتش دیر ابلاغ شده است، تصریح کرد: تأیید صلاحیت‌ها در حوزه اختیارات ما نیست. نهادهای نظارتی و امنیتی در این خصوص تصمیم‌گیر هستند. بخش‌نامه‌ای از سوی رئیس جمهور و مجلس اعلام شده که نهادهای سه‌گانه باید از کسانی که قرار است در مشاغل حساس به کار گرفته شوند، استعلام بگیرند و جواب‌شان را به مرکز حراست وزارت ورزش می‌دهند. درباره اینکه چرا دیر اعلام کردیم، ما تا همین امروز صبح هم تلاش کردیم که بتوانیم با حضور حداکثری همه نامزدها انتخابات را برگزار کنیم و دوستان گفتند که تا امروز هم ممکن است جواب استعلام همه نامزدها بیاید. امروز متوجه شدید که هم جواب استعلام‌ها در برخی از اعضای هیئت رئیسه نیامده بود و هم اینکه یکی از نامزدها استعلامش نرسید و ما براساس آنچه که به ما اعلام شد، مجمع را برگزار کردیم.

وی در پاسخ به این سؤال که «چرا تأیید صلاحیت اینچه درگاهی نیامد؟»، خاطر نشان کرد: آنچه که مرکز حراست وزارت ورزش به ما اعلام می‌کند، اگر صلاحیت نامزدی را بلامانع اعلام کند ما می‌توانیم در خدمت آن نامزد باشیم.

سرپرست اداره کل امور مشترک فدراسیون‌ها در واکنش به این موضوع که یکی از رؤسای هیئت قبل از برگزاری انتخابات گفته بود که می‌توانید به این دو نامزد باقیمانده رأی دهید، عنوان کرد: من اصلاً چنین چیزی را نشنیدم. پرداختن به یکسری حاشیه‌ها همه جا وجود دارد و اگر بخواهیم بگوییم الان چه کسی چه حرفی زده است، درست نیست. تلاش ما این بود که برخی از فدراسیون‌های ما از بلاتکلیفی در بیایند. اینکه دچار حاشیه شویم و بگوییم چرا این کج به مجمع آمد و چرا آن راست به مجمع آمد، درست نیست و حاشیه‌ است. همه باید کمک کنیم ورزش تکلیفش مشخص باشد. من فکر می‌کنم با برگزاری این ۱۲ انتخابات تکلیف فدراسیون‌ها تا حدودی مشخص شد و انتخابات دیگری هم بعد از سال داریم و تلاش می‌کنیم تکلیف فدراسیون‌های دیگری هم که با سرپرست اداره می‌شوند، مشخص کنیم.

فرهادیان در واکنش به این موضوع که یکسری از افراد منتسب به اینچه درگاهی در حال تهیه صورت‌جلسه‌ای برای ارائه به نماینده فدراسیون جهانی بودند، گفت: ببینید هر کسی در هر جایی می‌تواند اعتراض کند و حق اعتراض برای همه هست. نهادهایی هستند که به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنند. همانطور که شاهد بودید نماینده فدراسیون جهانی انتخابات را تأیید کردند و به رئیس جدید تبریک گفتند و اشاره کردند که از او درخواست دارد تا از همه ظرفیت‌ها استفاده کند. حالا دوستان دیگر حق اعتراض دارند و حتماً رسیدگی خواهد شد.

وی درباره اینکه نماینده فدراسیون جهانی گفته است خوب و بد مجمع فدراسیون ژیمناستیک را گزارش خواهد کرد، عنوان کرد: نماینده فدراسیون جهانی هم این موضوع را گفت و هم اینکه تبریک گفت و از رئیس جدید فدراسیون خواست که از همه ظرفیت‌های فدراسیون استفاده کند.

سرپرست اداره کل امور مشترک فدراسیون‌ها در پاسخ به این سؤال که اینکه گفته می‌شود «فدراسیون ژیمناستیک در دیوان محاسبات پرونده‌ای دارد، این موضوع تأثیری در رد صلاحیت‌ها داشته است؟»، گفت: بله، طبیعتاً همین موضوع بوده است. در جوابی هم که برای ما آمده است به دو پرونده در سازمان بازرسی و دیوان محاسبات اشاره شده است، البته این نکته را هم عرض کنم که تا کسی محکوم نشود نمی‌توان آن فرد را مجرم دانست. ما که صلاحیت رسیدگی به این پرونده‌ها را نداریم و براساس قانون کار ورزشی می‌کنیم. ان‌شاءالله که نتیجه این فعالیت در روند موفقیت فدراسیون ژیمناستیک تأثیرگذار باشد.

انتهای پیام/

حتما ببینید

کلاس توجیهی دروزاه‌بانان تیم ملی زیر نظر مربی پاری‌سن‌ژرمن + عکس

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کلاس آموزشی توجیهی آنلاین دروازه‌بانان تیم ملی ایران با حضور آلین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *