لزوم اجرای برنامه “ترمیمی” برای تحقق عدالت تربیتی در مناطق آزاد تجاری

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت آموزشی مناطق آزاد گفت: باید پوشش تحصیلی را به صورت صد در صدی در این مناطق داشته باشیم در حالی که به طور کامل محقق نشده و باید برنامه ترمیمی برای تحقق عدالت تربیتی و نصیب آموزشی داشته باشیم. 

به گزارش ایسنا، یوسف نوری در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان آموزش و پرورش و مناطق آزاد افزود: معمولا هدف اصلی مناطق آزاد، انتقال دانش فنی است، یعنی به معنای عام یک کار آموزشی است و باید پایه آموزش را در مناطق آزاد تقویت کنیم تا به توسعه اقتصادی کمک کند.

وی افزود: مناطق آزاد با پیاده سازی دانش فنی هم اشتغال را دارند و هم صادرات؛ باید توجه جدی به این موضوع وجود داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارسی را در مناطق آزاد داریم گفت: از دو جهت کمی و کیفی آموزش باید به این مناطق توجه شود. باید پوشش تحصیلی را به صورت صد در صدی داشته باشیم در حالی که به طور کامل محقق نشده و باید برنامه ترمیمی برای تحقق عدالت تربیتی و نصیب آموزشی داشته باشیم و دانش آموزان را در قالب هدایت تحصیلی به سمت فعالیت‌های مورد نیاز آن مناطق سوق دهیم.

نوری ادامه داد: به عنوان مثال حتما باید هنرستان‌های دانش بنیان در مناطق آزاد داشته باشیم و شاهد برگزاری جشنواره‌های علمی دانش آموزی در این مناطق باشیم.

وی با اشاره به انعقاد دو تفاهم نامه در حیطه وحدت مدیریت مدارس و همچنین ارتقای آموزش دانشگاه فرهنگیان با شورای‌عالی مناطق آزاد گفت: قطعا دکتر محمد و تیمش آمادگی کمک به آموزش و پرورش را دارند.
انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

آیین نامه اجرایی واردات خودرو های کارکرده ابلاغ شد – میزان-پیام امروز

محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری آیین نامه اجرایی ماده ۱۱ الحاقی به قانون ساماندهی صنعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *