مدیر موزه آبگینه و سفالینه‌ها تغییر کرد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران در حکمی نوید صالح‌وند را به سرپرستی موزه آبگینه و سفالینه‌ها منصوب کرد.

به گزارش ایسنا، پیش از این مدیریت موزه آبگینه و سفالینه‌ها با حمید وکیل‌باشی بود که از سال ۱۳۹۸ در این سمت منصوب شده بود. وکیل‌باشی از این پس، در سمت معاون فرهنگی کاخ سعدآباد به فعالیت خود ادامه خواهد داد.  

محسن سعادتی ـ معاون میراث‌فرهنگی استان ‌تهران ـ در مراسم معارفه سرپرست جدید موزه آبگینه و سفالینه‌ها تاکید کرد که موزه آبگینه باید مکانی برای پژوهش و معرفی هنر شیشه و سفال باشد. همچنین، انتظار می‌رود موزه آبگینه و سفالینه‌ها در عینِ توسعه، در تعامل با دیگر موزه‌ها ارتباط نزدیکی با مراکز علمی و دانشگاهی داشته باشد.

در سوابق حرفه‌ای نوید صالح‌وند به عنوان سرپرست جدید موزه آبگینه و سفالینه‌ها آمده که او دکتری باستان‌شناسی دوران تاریخی دارد، در دانشگاه تدریس می‌کند و در چندین فصل کاوش‌های محوطه‌های باستانی حضور داشته و طرح تشکیل شیشه‌های باستانی ایران را ارائه کرده و ۱۲سال کار علمی و پژوهشی روی شیشه‌های باستانی و دوران اسلامی انجام داده که روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، نتیجه آن را چاپ چندین مقاله و کتاب از جمله کتاب “آشنایی با فن‌آوری شیشه‌های باستانی” و کتاب “تاریخچه شیشه و شیشه‌گری”، “ظروف شیشه‌ای دوره اشکانی مجموعه‌های موزه ملی و رضا عباسی”، اعلام کرده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

سفر بدون ویزا به چین تمدید شد-پیام امروز

به نقل از یورونیوز، چین سفر بدون روادید را برای مالزی و ۱۱ کشور اروپایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *