جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

مشکل کمبود پزشک در کشور یک مساله اساسی است

فتح الله توسلی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در حوزه انتخابی ما کمبود پزشک مخصوصاً پزشک متخصص چندین برابر بیشتر از مراکز استان‌ها است.

شورای عالی انقلاب فرهنگی چند ماه پیش افزایش ظرفیت بیست درصدی جذب دانشجوی پزشکی مخصوصا در رشته های تخصصی برای مدت زمان پنج سال را مصوب کرد تا به این وسیله مشکل کمبود پزشک در این مناطق حل شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: توزیع عادلانه امکانات و اعتبارات باید برای تمام کشور باشد. مشکل کمبود پزشک این مساله اساسی است و در مناطق محروم و شهرستان‌ها با این موضوع مواجه ایم و امیدواریم با اعتباراتی که به وزارت بهداشت تخصیص داده می‌شود وزارت بهداشت برنامه ریزی اش را به گونه‌ای تنظیم کند که مناطق محروم از خدمات بهتری برخوردار شوند.

وزارت بهداشت برای ارائه آیین‌نامه اجرایی افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی تعلل کرده و برای اجرای مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی عزمی از خود نشان نمی‌دهد. تبصره ۱ ماده‌واحده افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در مقطع عمومی، مصوب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مصوب (۲۲ دی ۱۴۰۰) تعیین کرده بود آیین‌نامه اجرایی آن توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حداکثر طی یک ماه تدوین و پس از تصویب در شورای سنجش و پذیرش دانشجو برای اجرا ابلاغ گردد، ولی تاکنون این امر عملیاتی نشده است.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - پس از دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی با موج سوم غارتارزی در دولت رئیسی روبرو هستیم

توسلی اعلام کرد: در برنامه ریزی کلان کشور وزارت بهداشت باید به توزیع عادلانه امکانات بهداشتی و خدمات درمانی توجه و آن را رعایت کند. حتی پزشکان طرحی نیز در این مناطق حاضر به خدمت نیستند. باید به این مسائل رسیدگی کنند مردم موجود در شهر‌ها و روستا‌ها نیز حق دارند که از خدمات پزشکی و درمانی مثل مردم که در تهران هستند استفاده کنند.

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – اصولگراها دست پایداری را خواندند و دیگر منتظرش نمی‌مانند

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم