سوله آکام فلز

مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه شریف امروز پایان می‌یابد

مهلت ثبت نام از میان دانشجویان ممتاز کارشناسی­‌ارشد در مقطع دکتری دانشگاه صنعتی شریف امروز پایان می‌یابد.

به گزارش ایسنا، دانشگاه صنعتی شریف در جهت حمایت از استعدادهای درخشان و در چارچوب ضـوابط وزارت علـوم، تحقیقـات و فناوری از میان دانش آموختگان ممتاز دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور، تعداد محدودی دانشجو در مقطـع دکتری برای شروع به تحصیل در نیمسال اول۱۴۰۱-۱۴۰۲ به صورت بدون آزمون می پذیرد.

بر اساس اعلام این دانشگاه، دانشجویان دکتری بدون آزمون در رشته هایی همچون شیمی،فیزیک، ریاضی، علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی دریا، مهندسی هوافضا، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و متالورژی، مهندسی شیمی، مهندسی نفت، مهندسی سیستم‌های انرژی، مهندسی هسته‌ای، نانوفناوری، علوم اقتصادی ومدیریت صنعتی پذیرش می شوند. 

مهلت ثبت نام در ابتدا تا تاریخ ۲ اردیبهشت ماه اعلام شده بود، اما تا پایان امروز دوشنبه ۵ اردیبهشت ماه تمدید شد. متقاضیان میتوانند درخواست و مدارک خود را تا آخر وقت امروز به صـورت الکترونیکی به آدرس https://admission.edu.sharif.edu ارسال نمایند. 

دانشگاه صنعتی شریف، شرایط عمومی برای پذیرش این دانشجویان را داشتن مدرک کارشناسی در رشته مرتبط، با معدل حداقل ۱۶، داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط یا گواهی فراغت از تحصـیل تـا ۳۱ مهر ۱۴۰۱ بـرای دانشـجویان شاغل به تحصیل کارشناسی ارشد با معدل حداقل ۱۷ بدون نمره پایان نامه، اعلام کرده است. 

همچنین، مدارک دوره‌های مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری برای ورودی بدون آزمون، مـورد پـذیرش نخواهـد بود و فقط پرونده فارغالتحصیلان کارشناسی ارشد دو سال اخیر قابل بررسی است.

 مدارک لازم جهت تشکیل پرونده متقاضیان شامل تصویر کارنامه کارشناسی، تصویر کارنامه کارشناسی ارشد، یک نسخه کامل از مقالات چاپ شده یا پذیرفته شده در مجلات، همراه با نامه پـذیرش، یک نسخه از مقالات ارائه شده در کنفرانسهای معتبر، همراه با نامه ارائه، تصویرگواهی‌های افتخارات علمی و سوابق پژوهشی معتبر و تصویر مدرک زبان است. 

هزینه ثبت نام در دکترای بدون آزمون دانشگاه صنعتی شریف مبلغ  ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال می باشد که به صورت اینترنتی در مرحله نهایی از طریق سایت مذکور پرداخت می‌شود. 

بنا بر اعلام دانشگاه صنعتی شریف، داشتن موارد زیر در پذیرش دانشجویان امتیاز محسوب میگردد:

 گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی ( زیر ۱۰۰)، گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی ارشد ( اول تا سوم در رشته)، گواهی رتبه‌های تحصیلی اول تا سوم (دوره کارشناسی در رشته مربوطه)، گواهی رتبه های تحصیلی اول تا سوم (دوره کارشناسی ارشد در رشته مربوطه)، گواهی رتبه اول تا سوم در المپیادهای دانشجویی، گواهی مدال طلای کشوری یا مدالهای طلا، نقره و برنز بینالمللی در المپیادهای دانش آموزی، گواهی رتبه اول جشنواره خوارزمی جوان، گواهی رتبه اول تا سوم جشنواره بینالمللی خوارزمی، گواهی مدال یا رتبه در مسابقات علمی بینالمللی معتبر (مورد تایید وزارت علوم)، برگزیدگان مسابقات معتبر علمی بینالمللی تیمی سختافزاری و نرمافزاری و سایر دستاوردهای علمی –پژوهشی به تشخیص کمیته تخصصی مربوطه در دانشگاه است. 

بر اساس دانشگاه صنعتی شریف، دانشجویان این دانشگاه نیازی به تهیه گواهی های رتبه یا گواهی فراغت از تحصیل ندارند و داوطلبان فقط میتوانند در یک رشته درخواست بدهند، در غیراینصورت درخواست ادامه تحصیل در هر دو رشته لغو می شود .

با تاکید دانشگاه صنعتی شریف، پذیرش نهایی دانش آموختگان منوط به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.

انتهای پیام 

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

هوش مصنوعی در همدلی با احساسات از انسان‌ها بهتر عمل می‌کند-پیام امروز

مطالعه جدیدی که توسط دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USC) انجام شد، نشان داد که هوش مصنوعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *