جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

میزبانی شایسته خراسان رضوی از زائران نوروزی

ایسنا/خراسان رضوی نایب رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران ایران گفت: خراسان رضوی امسال از مسافران و زائران میزبانی شایسته‌ای به عمل آورده و خدمت‌رسانی مطلوبی از آن‌ها داشته است.

شهرام شیروانی اظهار کرد: پس از حدود ۲ سال که از پاندمی کرونا می‌گذرد اکنون شرایط کرونا فروکش کرده و هتلداری کشور که از پاندمی ویروس کرونا آسیب شدیدی دیده، دوباره در حال جان گرفتن است.

وی با اشاره به اثراث پاندمی کرونا بر هتلداری ایران عنوان کرد: در شهرهایی مانند مشهد که هتلداری وابسته به حضور مردم و به ویژه زائران بوده، با بسته شدن حرم مطهر رضوی که مهمترین عامل حضور مردم در این شهر است، تعداد زیادی از مراکز اقامتی در این شهر نیز تعطیل شد.

نایب رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران ایران تصریح کرد: تعداد زیادی از هتل‌های مشهد در دوره ۲ساله پاندمی کرونا تعطیل شد و بخشی از آن‌ها در مسیر بازسازی قرار گرفت و اکنون دوباره با رونق گرفتن سفر به چرخه خدمت‌رسانی به زائران بازگشته‌اند.

پیشنهاد مطالعه:  تبلور عشق واقعی به مکتب اهل بیت(ع) با ارایه محتوای مفید بهمخاطب

شیروانی افزود: امیدواریم با عادی شدن وضعیت، شاهد فعالیت مجدد تمامی هتلداران و بهره‌برداران خسارت دیده از کرونا باشیم.

وی با بیان اینکه در سفرهای نوروزی، مشهد یکی از شهرهایی است که سفر از این شهر آغاز می‌شود و بسیاری از مردم ایران سال نو را در مشهد آغاز می‌کنند، اظهار کرد: با وجود اینکه ظرفیت‌های اقامتی و هتل‌های مشهد تقریبا با کل کشور برابری می‌کند، اما حجم زیاد زائر و مسافر باعث می‌شود که برای چند روز با ازدحام  جمعیت مواجه شود با این وجود اسکان زائران و مسافران در خراسان رضوی به خوبی انجام شد و نارضایتی از بخش هتل‌ها در سایت جامعه هتلداران ایران ثبت نشده است.

نایب رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران ایران گفت: نرخ ارائه خدمات هتلی به نسبت دیگر استان‌ها در خراسان رضوی مناسب‌تر بوده و در نوروز ۱۴۰۱ مشکلی از لحاظ نرخ نداشته است.

شیروانی افزود: در مشهد با توجه به عرضه و تقاضایی که وجود دارد امکانات از هتل یک تا ۵ ستاره وجود دارد، البته در کنار هتل‌ها دیگر مراکز اقامتی از جمله خانه مسافر، هتل آپارتمان و مهمانپذیرها با قیمت‌های پائین‌تر نیز وجود دارد و بنا به توان مالی مسافر همه نوع مراکز اقامتی با نرخ‌های متفاوت وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه:  پخش زنده ۳ فوتبال خارجی امروز از تلویزیون

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی نرخ ارائه خدمات هتلی بالا نیست، اظهار کرد: نحوه نظارت بر مراکز اقامتی توسط جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی و اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی مطلوب بوده است و کمترین شکایت به نسبت حجم مسافر و خدمات در این زمینه وجود دارد. هتل‌ها در نوروز ۱۴۰۱ افزایش قیمت نداشته‌اند و قیمت‎های فعلی مربوط به سال ۱۴۰۰ است.

نایب رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران ایران با اشاره به نرخ ارائه خدمات هتلی در مشهد گفت: با توجه به عرضه، تقاضا و فضای رقابتی که بین مراکز اقامتی در این شهر وجود دارد، مشهد ارزان‌ترین شهر کشور در زمینه اقامت است.

شیروانی تصریح کرد: هتلداران به ویژه هتلداران مشهدی عاشق خدمت هستند و به نوعی خدمت به زائران حضرت رضا(ع) را افتخار می‌دانند و از هیچ کوششی برای خدمت‌رسانی شایسته دریغ نمی‌کنند.

بر اساس گزارش روابط‎ عمومی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، وی عنوان کرد: خراسان رضوی امسال نیز میزبان شایسته‌ای برای زائران و مسافران نوروزی بود و خدمات رسانی مطلوبی ارائه کرد.

پیشنهاد مطالعه:  «تطبیق» به جشنواره «آتلانتیک» کانادا راه یافت

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

خاطراتی صریح از صدام در «قاتل مؤدب» منتشر شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی پیام امروز، کتاب «قاتل مؤدب؛ خاطراتی صریح از حزب بعث، صدام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم