جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

نرخ مالیات میلیاردهای آمریکایی چقدر است؟

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا قرار است روز دوشنبه مالیات میلیاردرهای آمریکایی را به‌ عنوان بخشی از برنامه‌های بودجه ۲۰۲۳ خود اعلام کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از بی نیوز، این اقدام بایدن احتمالا بسیاری از ترقی‌خواهان در حزب وی را خوشحال می‌کند اما می‌تواند با مخالفت دموکرات‌های محافظه‌کار روبرو شود.

واشنگتن پست با استناد به پنج منبع و یک سند اداری داخلی اعلام کرد که طرح «حداقل مالیات بر درآمد میلیاردر» حداقل نرخ مالیاتی ۲۰ درصدی را برای همه خانوارهای آمریکایی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار تعیین می‌کند.

به این معنی که اکثر درآمدهای جدید از طرف میلیاردرها تامین می‌شود که هدف مکرر خشم عمومی و سیاسی برای طرح‌های اجتناب از مالیات هستند.

این روزنامه گفت: برای اولین بار مالیات بر ۷۰۰ ثروتمند آمریکایی اعمال خواهد شد.

دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید و شورای مشاوران اقتصادی تخمین زده‌اند که به‌طور متوسط نرخ مالیات فدرال حدود ۴۰۰ خانواده میلیاردر آمریکایی در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ فقط حدود ۸ درصد از درآمد آنان بوده است که بسیار کمتر از میلیون‌ها آمریکایی است که به مراتب ثروت کمتری دارند.

پیشنهاد مطالعه:  ببینید | مرگبارترین تصادف خودروهای لاچکری به صورتزنجیره‌ای

این روزنامه به نقل از سند دولت نوشت: «حداقل مالیات بر درآمد میلیاردرها تضمین می‌کند که ثروتمندترین آمریکایی‌ها نرخ مالیاتی حداقل ۲۰ درصدی را بر درآمد کامل خود بپردازند.»

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

مسئله غزه محور مهم وزیر نیرو در اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل متحد

خرید کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – خبر مهم وزیر جدید درباره جذب ۱۱ هزار نیروی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم