یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

نظامی یکی از محورهای وحدت آفرین اعتلای فرهنگ کشور است

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه جمعه ۲۰ اسفند در آئین بزرگداشت حکیم نظامی که در تالار وحدت برگزار شد با تاکید بر اینکه ما به حکیم نظامی به عنوان شاعری وحدت بخش میان همه اقوام فارسی زبان توجه داریم، گفت: نظامی یکی از محورهای وحدت آفرین برای کسانی است که به اعتلای فرهنگ فکر می‌کنند.

وی افزود: امشب در آئین بزرگداشت حکیم نظامی همه علاقه‌مندان شعر و ادب فارسی جمع هستند و آنان که نیامده‌اند نیز از رسانه‌های دیگر بیننده و شنونده این رویداد هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مفاخر ایران هر کدام سرلوحه‌ای بزرگ برای این سرزمین پر تمدن هستند و ما خوشبختیم که حکمای اندیشمند، در کشورمان و در دسترس هستند.

اسماعیلی با بیان اینکه نظامی از مفاخر بزرگ همیشگی ایران است، افزود: ایران فرهنگی با خط کشی‌ها از هم جدا نمی‌شود. ما به حکیم نظامی به نشانه وحدت همه اقوام فارسی زبان نگاه می‌کنیم و او نشانه همگرایی است نه واگرایی. نظامی یکی از محورهای وحدت آفرین برای کسانی است که به اعتلای فرهنگ فکر می‌کنند.

وی گفت: در ابتدای کار دولت مردمی سیزدهم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم کار ما متمرکز بر بزرگداشت نام‌آوران این سرزمین بود. این نشست‌ها با برنامه‌ریزی و اندیشمندی بزرگان، به اجرا درآمده است. در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر داریم از بزرگان ایران تقدیر کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با تشکر از همه کسانی که همراهی کردند تا این نشست‌ها و این آئین به خوبی برگزار شود، پیام رئیس جمهوری را قرائت کرد.

حتما ببینید

فیلم| پالماخیم؛ پاشنه آشیل ارتش اسرائیل/ قسمت اول

– اخبار رسانه ها – به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، از آنجا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *