جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

نفتکش‌های روسی از رادارها ناپدید شدند

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، شرکت “ویند وارد” اعلام کرد در هفته منتهی به ۲۵ مارس حداقل ۳۳ مورد فعالیت خاموش نفتکش‌های روسی را مشاهده کرده که دو برابر میانگین هفتگی ۱۴ مورد در سال گذشته است. فعالیتهای خاموش عمدتا در منطقه اقتصادی انحصاری روسیه روی داده‌اند.

کشتی‌های تجاری بر اساس قانون دریانوردی بین المللی مستلزم هستند سیستم شناسایی اتوماتیک یا AIS خود را هنگامی که در دریا هستند، روشن کنند. وزارت خزانه داری آمریکا در ماه مه سال گذشته هشدار داده بود غیرفعال کردن یا دستکاری سیستم AIS یک کشتی، یکی از شیوه‌های مورد استفاده برای فرار از تحریمها و کشتیرانی غیرقانونی است.

از زمان آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، آمریکا، انگلیس و هم‌پیمانانشان تحریم‌ها علیه کرملین را تشدید کرده اند. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هشتم مارس فرمانی را برای ممنوعیت واردات نفت و گاز روسیه اعلام کرد و همان روز انگلیس اعلام کرد تا پایان سال ۲۰۲۲ به واردات نفت روسیه خاتمه می دهد. هر دو کشور و همچنین کانادا ورود کشتیهای روسی به بنادرشان را ممنوع کرده‌اند.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - قیمت دلار امروز 28 فروردین 1402 / نوسان در مرز 50هزار تومان

بر اساس گزارش بلومبرگ، ایان رال بای، مدیر اجرایی شرکت حقوق دریایی و مشاوره امنیتی “آی آر کانسیلیوم” در این باره گفت: با قطع همکاری و تجارت کشورها و شرکتهای بیشتر با روسیه، ناوگان کشتیهای روسی برای انجام فعالیت خاموش و حتی کشتیرانی غیرقانونی برای سر پا ماندن، تحت فشار قرار گرفته است.

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

اجرای طرح های دریامحور در سواحل هرمزگان

خرید کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – خبر مهم وزیر جدید درباره جذب ۱۱ هزار نیروی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم