جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

نکات بسیار مهم در مورد سحر و افطار ورزشکاران!

وعده افطار ورزشکاران نباید بیش از ۳۰۰ کیلوکالری باشد و قند مورد نیاز بدن نیز باید با استفاده از مواد حاوی کربوهیدرات در وعده سحر، تامین شود.

به گزارش ایسنا، مقوله روزه‌داری و ورزش همواره به عنوان یک مسئله مهم برای برخی ورزشکاران در ماه رمضان مدنظر قرار دارد و در رابطه با توقف یا عدم توقف فعالیت ورزشی مسائل مختلفی مطرح می‌شود.

بر اساس این مطلب که از سوی اسکند رحیمی، رییس کمیته تغذیه هیات پزشکی ورزشی استان فارس تهیه شده و در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است: تصوری مبنی بر این وجود دارد که اگر در ماه رمضان فعالیت ورزشی مدنظر قرار گیرد رفتاری غلط است و با مشکل مواجه می‌شویم اما باید بدانیم این روند مشکلی ایجاد نمی‌کند اما باید به برخی موارد توجه ویژه داشته باشیم.

با انتخاب برنامه غذایی مناسب ورزشکاران می‌توانند روزه بگیرند و تمرین‌های ورزشی خود را دنبال کنند. وعده افطاری حتما باید با صرف مایعات همراه باشد و مقدار کالری افطار نباید زیاد باشد و بیش از ۳۰۰ کیلو کالری پس از اتمام فعالیت ورزشی باشد و پیشنهاد می‌شود این در این وعده غذایی حتما درشت مغذی‌ها و ریزمغذی‌ها مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در وعده سحر نیز ورزشکاران باید سعی کنند قند بدن را با استفاده از مواد حاوی کربوهیدرات تامین کنند.

پیشنهاد مطالعه:  واکنش ویژه یک تنیسور جوان به تمرین مشترک با جوکوویچ +عکس

قهرمانان باید بدانند قطع تمرینات ورزشی آنان را از کسب موفقیت دور می‌کند و ورزشکاران می‌توانند با مشاوره کارشناسان تغذیه ورزشی تمرینات خود را دنبال کنند.

در این رابطه همچنین لاله حاکمی، نایب رییس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی در رابطه با انجام فعالیت ورزشی در ماه رمضان، به ایسنا گفت: ورزش فواید بسیاری دارد و تطابق‌های زیادی از تطابق‌های قلبی و عروقی، عضلانی و اسکلتی ایجاد می‌کند و تاثیرات مثبت بسیاری روی روان افراد خواهد گذاشت. در ماه رمضان باید همچنان از فواید ورزش بهره‌ برد و  تطابق‌های به وجود آمده را حفظ کرد و در ماه رمضان تاکید بر این است که فعالیت‌های فیزیکی ادامه یابد تا سلامت افراد و ورزشکاران تامین شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

صعود تراکتور به رده دوم جدول با برتری در خانه گل‌گهر + جدول

خبرگزاری پیام امروز مطالب مرتبط: مأموریت حفظ صدرنشینی استقلال در قزوین/ پرسپولیس با نفت برمی‌گردد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم