هلال احمر در شرایط مناسبی است-پیام امروز


بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: ما نیازمند این هستیم که به طور دائم در تمام کشور خودمان را برای انواع بحران‌ها آماده کنیم، جغرافیا بسیار متنوعی که در خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران هست مارا به این می‌طلبد که در همه این جغرافیا‌های متفاوت تمرینات و عملیات‌های امداد و نجات را به طور دائم تمرین کنیم.

وی افزود: یکی از مکان‌های مهم جمعیت هلال احمر خود استان گلستان است که به خاطر شرایط طبیعی متنوع مثل جنگل، کوه، کویر و دریا تقریباً یک جغرافیا کوچکی از جمهوری اسلامی ایران را در خود جا داده است و می‌تواند آن خواسته‌های جمعیت هلال احمر را برآورده کند.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر به واسطه امکانات تجهیزات و بروزرسانی از نظر تمرینات در شرایط مناسبی است و امیدوارم بجز تمرین و مانور‌های امدادی، نیازی به بهره‌گیری از این امکانات نداشته باشیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: یکی از موراد جدید در این مانور‌ها تکنیک‌های عملیات هوایی متنوعی است برای امدادرسانی و بکارگیری پهباد‌های جدید که در همه استان‌های کشور تهیه و توزیع می‌شود که با قابلیت پرواز شب و شرایط اضطراری که قابلیت عملیات‌های جست و جو ارزیابی را به شدت ارتقا خواهد داد.

محمودی تصریح کرد: انواع تجهیزاتی که نیاز است از نظر ارتباطی با تمرین عملیاتی دستگاه‌های مرتبط در بحران یکی از برنامه و اهداف سازمانی امداد و نجات جمعیت هلال احمر است که در این تمرینات دستگاه‌های عضو کارگروه مدیریت بحران هرآنچه را دارند تبادل خواهند کرد.

وی افزود: اصالت عملیات امداد و نجات در کشور‌های پیشرفته در اروپا این است که معمولاً در ۷۲ ساعت اول تمام مردم باید توانی اداره خود را داشته باشند تا زمانی که تیم‌های امدادی از کشور سازماندهی و وارد شوند این یک قانون الزام آور هست که امیدوارم یکی روزی در کشور ما هم انجام شود.

محمودی با اشاره به وقت طلایی برای عملیات‌های امداد و نجات در حوادث جاده‌ای افزود: در جاده‌ها تقریباً قاعده قانونی این است که هر ۴۰ کیلومتر یک پایگاه امداد و نجات مستقر باشد، حدود ۴۰ هزار کیلومتر جاده اصلی در کشور داریم که بالغ بر ۶۳۰ پایگاه امدادی داریم که تقریباً در تمام محور‌های اصلی پایگاه‌های هلال‌احمر رعایت استاندارد‌های جهانی شده است و حداقل زمان ۱۵ دقیقه و یا پایین‌تر ما به صحنه عملیات خواهیم رسید.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اظهار کرد: برای گستره کل کشور این موضوع دارد کار می‌شود رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی با جدیدت وارد شد و توانایی‌های خیلی زیادی را به دستگاه‌های اجرایی تزریق کردند.

محمودی در پایان گفت: ما در جمعیت هلال احمر ۱۰۰۰ دستگاه خودرو جدید داریم که در حال توزیع در بین پایگاه‌های امداد و نجات هستیم که همین موضوع در کل کشور سه دقیقه میانگین زمان رسیدن نیرو‌های عملیاتی هلال احمر به تصادفات جاده‌ای را کاهش می‌دهد.


Source link

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تعداد کودکان کار قزوین در حال افزایش است – خبرگزاری تسنیم

حدود ۱۲ هزار نفر شرکت کردند و قرار هست ۴هزار و۳۶۶ نفر از این عزیزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *