یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

هوای «پاک» پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته/ کیفیت هوای امروز تهران «قابل‌قبول» و «پاک» است

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۵۰ بود و کیفیت هوای تهران در محدوده «پاک» قرار داشت و امروز (یکشنبه) نیز با توجه به کاهش تردد خودروها و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران در محدوده «قابل‌قبول» و «پاک» قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران در صبحگاه امروز یکشنبه (۷ فروردین ۱۴۰۱) با کاهش تردد خودروها و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول و پاک قرار خواهد گرفت و طی روز نیز با افزایش تندی باد، پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد.

با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت یکشنبه از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌قبول را در بیشتر مناطق به‌دنبال خواهد داشت.

این شرایط جوی تا صبح روز دوشنبه (۸ فروردین ۱۴۰۱) ادامه خواهد یافت و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه:  رگبار پراکنده باران در شمال و جنوب کشور

همچنین افزایش تندی باد در طول روز سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، هرچند وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات، احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد را به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر با تقویت ناپایداری جوی تا ساعات پایانی دوشنبه همراه با وزش باد مؤثر، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۵۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «پاک» قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۴۶ است و کیفیت هوا در محدوده «پاک» قرار دارد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

دفاع تمام قد از لایحه عفاف و حجاب /قوه قضاییه و مجلس با هماهنگی بالا کار را جلو بردند /اطلاعات غیردقیق از این مصوبه منتشر می‌شود

مهدی باقری نماینده زنجان و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم