واکنش یک نماینده مجلس به اعتراض روسای ۱۹ فدراسیون ورزشی

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اعتراض روسای ۱۹ فدراسیون ورزشی نسبت به توزیع بودجه اختصاصی ۳۱۵ میلیارد تومانی مجلس تاکید کرد: در کنار حمایت ۳۱۵ میلیارد تومانی از فدراسیون‌ها و کمک های۸۰ و ۴۰ میلیارد تومانی از کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک، بودجه خود وزارت ورزش را در لایحه بودجه دو برابر کردیم؛ دیگر مجلس در حمایت از ورزش چه کاری باید انجام می‌داد؟

احمد راستینه در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اعتراض روسای ۱۹ فدراسیون ورزشی نسبت به توزیع بودجه اختصاصی ۳۱۵ میلیارد تومانی مجلس شورای اسلامی از ۲۸ فدراسیون ورزشی و طرح ادعای توزیع نامتوازن این بودجه از سوی فدراسیون های معترض با اشاره به اقدامات حمایتی مجلس از حوزه ورزش اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی ظرف دو سال گذشته اقدام بسیار فوق العاده‌ای در حمایت از ورزش انجام داده که قابل تقدیر است؛ از جمله این اقدامات دو برابر کردن بودجه ورزش در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ است. در همین زمینه در یک بند که به پیشنهاد من رای آورد و به بودجه کل الحاق شد رقم ۶ هزار و پانصد میلیارد تومان به ورزش کمک شد.

وی با تاکید بر اینکه اعتباری که مجلس برای حمایت از فدراسیون ها قرار داده، بودجه‌ای حمایتی است، گفت: در کنار افزایش سهم ورزش در لایحه بودجه، ما آمدیم به صورت فوق‌العاده از ۲۸ فدراسیون ورزشی با توجه به ظرفیت‌هایی که دارند کمک حمایتی کردیم؛ تعداد مخاطبان، تعداد اعزام‌ها، نقش‌آفرینی تیم‌ها در مسابقات ملی و بین‌المللی، نقش آفرینی در ورزش همگانی، گستردگی فعالیت در شهرها و روستاها، تمرکز در حوزه حمایت از ورزش‌های مادر، ترویج فرهنگ پهلوانی و توسعه ورزش‌های پایه از جمله ملاک‌های مجلس در تخصیص این بودجه حمایتی بوده است.

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: سال قبل با هماهنگی با فراکسیون ورزش به همه فدراسیون‌های ورزشی نامه زدیم و از آنها خواستیم برنامه‌های خود و همچنین مسیر پیش روی‌شان را به مجلس گزارش کنند تا بتوانیم در پیگیری کمک به آنها به صورت ویژه‌تر اقدام کنیم. طبیعتاً برخی از فدراسیون‌ها برنامه های خود را اعلام کردند که مورد حمایت قرار گرفتند و برخی نیز در این زمینه کوتاهی کردند.

راستینه افزود: همچنین در کنار حمایت از ۲۷ فدراسیون، ۸۰ میلیارد تومان جهت کمک به کمیته ملی المپیک اختصاص دادیم تا فدراسیون‌هایی را که فکر می‌کنند باید مورد حمایت قرار بگیرند و شاید ما حمایت نکردیم و از قلم افتاده‌اند، مورد حمایت قرار دهند. ۴۰ میلیارد تومان دیگر نیز جهت کمک حمایتی از کمیته ملی پارالمپیک تخصیص دادیم.

بیشتر بخوانید:

بودجه ۳۱۵ میلیاردی جنجال به پا کرد
اعتراض ۱۹ رئیس فدراسیون به رئیس مجلس

وی تاکید کرد: در کنار حمایت ۳۱۵ میلیارد تومانی از فدراسیون‌ها و کمک های۸۰ و ۴۰ میلیارد تومانی از کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک، بودجه خود وزارت ورزش را در لایحه بودجه دو برابر کردیم؛ دیگر مجلس در حمایت از ورزش چه کاری باید انجام می‌داد؟

این نماینده مجلس با بیان اینکه «آنچه در حمایت از ورزش وظیفه مجلس بوده، واقعاً انجام شده است»، اظهار کرد: امروز وزارت ورزش و جوانان وظیفه دارد در راستای انجام وظایف خود، علاوه بر تخصیص اعتبارات خود، بر اعتبارات حمایتی انجام شده از سوی مجلس نظارت و دقت کند؛ این‌ها حمایت‌هایی بوده که ما با یک منطق انجام دادیم و از فدراسیون‌ها کمک کردیم.

راستینه در پایان خاطر نشان کرد: فدراسیون‌ها می‌توانستند به جای اعتراض به مجلس، بیشتر در کنار مجلس بایستند و از اقدام بزرگ مجلس در حمایت از ورزش حمایت می‌کردند؛ اگر هم آنطور که فکر می‌کنند، دیده نشدند، منطق خود را ارائه دهند. ما بسیار خرسند می‌شویم که بتوانیم در سال‌های آتی از فدراسیون‌هایی که مورد حمایت قرار نگرفتند، حمایت کنیم.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعلام اسامی اعضای هیأت رئیسه سنی مجلس دوازدهم-پیام امروز

مهدی عبدالملکی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره فعالیت قوه مقننه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *