شنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

وجوه چندگانه ایران در کلام نسل جدید محققان فرانسوی بررسی می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، به ابتکار مرکز ایران و فرانسه با حضور هشت محقق جوان فرانسوی در حوزه مطالعات ایران، نشست «وجوه چندگانه ایران در کلام نسل جدید محققان فرانسوی» برگزار می شود.

این نشست با همکاری کمیته بین دانشگاهی سازمان ملل متحد پاریس CINUP ، موسسه آینده نگری و امنیت در اروپا IPSE، و مجله معتبر فرانسوی Le Spectacle du Monde برگزار می‌شود.

نشست «وجوه چندگانه ایران در کلام نسل جدید محققان فرانسوی» روز ۱۵ مارس مطابق با ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۷.۳۰ به وقت فرانسه و ساعت ۱۵ به وقت ایران در مدرسه مطالعات عالی بین المللی و سیاسی پاریس برگزار می‌شود و میزبان هشت نفر از محققین نسل جدید حوزه مطالعات ایران خواهد بود.

دبیران این نشست آنتوان کولونا ، سردبیر روزنامه Le Spectacle du Monde ؛ امانوئل دوپوئی ، رئیس موسسه آینده نگری و امنیت در اروپا و اریک گیوشون ، رئیس کمیته بین دانشگاهی سازمان ملل متحد پاریس و سید علیرضا خلیلی ، رئیس مرکز ایران وفرانسه هستند.

ساختار و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اثرات دوره ۸ ساله جنگ تحمیلی در درک سیاست دفاعی و منطقه ای ایران، تحلیل نقش و جایگاه ایران در منطقه خلیج فارس و در خاورمیانه، جایگاه ایران در دکترین اوراسیاگرایی، تحلیل ابعاد و اثرات همگرایی ایران و چین، اقتصاد ایران و اثرات تحریم های فرا سرزمینی و یکجانبه امریکا از جمله موضوعاتی است که در این نشست مورد بحث وبررسی قرار می‌گیرد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه می‌توانند به آدرس www.france-iran.org مراجعه کنند.

حتما ببینید

آشنایی با سران اسرائیل/ قسمت پنجم: «موشه دایان»

– اخبار رسانه ها – به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، در طول مدت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *