یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

وزیر خارجه عراق: توافق هسته‌ای به نفع ماست/ به تسهیل گفت‌وگو بین ایران و آمریکا ادامه می‌دهیم

وزیر خارجه عراق با بیان این که توافق هسته ای ایران به نفع عراق است، گفت: عراق همچنان به ایفای نقش در کمک به تسهیل گفت‌وگو و کاهش تنش بین واشنگتن ادامه می دهد.

به گزارش ایسنا، فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، در مصاحبه اختصاصی با اندرو پاراسیلیتی، خبرنگار المانیتور در حاشیه مجمع دوحه،  گفت که وزیر امور خارجه ایران [حسین امیرعبداللهیان] با او تماس گرفته و گفته که آنها به آخرین مرحله مذاکرات وین رسیده‌اند.

 وی در پاسخ به این سوال که عراق چه نقشی می تواند در دیپلماسی بین آمریکا و ایران ایفا کند، گفت: ما با هر دو طرف روابط خوبی داریم و در تماس هستیم. در واقع از ابتدای مذاکرات تا کنون آنها در مورد روند مذاکره با ما صحبت می‌کنند. گاهی اوقات ما سعی می‌کنیم پیام هایی را بین آمریکایی ها و ایرانی ها منتقل کنیم.

او گفت که احیای توافق هسته ای تنش را در داخل عراق و منطقه کاهش می دهد و افزود: درگیری بین واشنگتن و ایران خود را در خاک عراق منعکس می کند. در نتیجه، ما بهای آن را می پردازیم.”

پیشنهاد مطالعه:  بازداشت رئیس منابع طبیعی گالیکش

فواد حسین گفت که حمله موشکی ایران به اربیل، پایتخت اقلیم کردستان در ۱۳ مارس، احتمالاً به مذاکرات وین یا سایر مسائل منطقه ای مرتبط نبوده است. عراق اعتراض رسمی خود را به ایران نسبت به این حمله اعلام کرده و تحقیقات خود را انجام می دهد و پس از تکمیل، بحث خواهیم کرد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – توصیه ذوالنوری به مردم: به کاندیدایی که وعده می‌دهد رای ندهید

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم