یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱

وزیر نیرو: حقابه رودخانه هیرمند پیگیری می‌شود

به گزارش «تابناک»، علی اکبر محرابیان روز جمعه در بدو ورود به زاهدان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بر اساس توافق‌نامه‌های بین ۲ کشور افغانستان و ایران؛ افغانستان مکلف است حقابه ایران را از رودخانه هیرمند سالانه رهاسازی کند که متاسفانه در سال گذشته این کار انجام نشده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ و ۱۴٠٠ نسبت به آن حقوق قانونی که جمهوری اسلامی دارد مقدار خیلی کمی آب در رودخانه هیرمند رها سازی انجام شد در این سفر به یاری خدا بازدید از این محل هم خواهیم داشت و تصمیماتی اتخاذ خواهد شد؛ البته ضرورت دارد این موضوع به شدت پیگیری شود و پس از بررسی نتایج اعلام خواهد می‌شود.

وزیر نیرو در رابطه با سفر خود به سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ضرورت بررسی طرح‌های برقی و آبی استان این سفر در روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۱ انجام شد.

وی بیان کرد: بازدید از طرح‌های نیروگاهی و طرح‌های آبرسانی در سیستان و بلوچستان در برنامه این سفر قرار دارد.

محرابیان با بیان اینکه امیدوارم در این سفر بتوانیم تصمیماتی را اتخاذ کنیم و پروژه‌های آبرسانی سیستان و بلوچستان را سرعت دهیم افزود: همچنین در این سفر پروژه‌های جدیدی که ضرورت دارد با توجه به مدیریت شرایط فعلی در استان تعریف می‌شود انجام خواهد شد.

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو صبح امروز جمعه پنجم فروردین ماه طی سفری یکروزه به منظور بررسی شرایط آبی استان سیستان و بلوچستان عازم جنوب شرق کشور شد.

به گزارش ایرنا علی اکبر محرابیان در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان مورد استقبال حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان و سایر مدیران این استان قرار گرفت.

حضور در گلزار شهدای زاهدان، بازدید از نیروگاه زاهدان، بازدید از پروژه آبرسانی سیستان‌ (۲۷ روستای زابل)، بازدید از نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی میل نادر و بازدید از اجرای خط دوم انتقال آب از زابل به زاهدان، از جمله برنامه‌های سفر یکروزه وزیر نیرو به سیستان و بلوچستان است.

درباره‌ی emrozpay

حتما ببینید

شام آخر کارمندان سعودی؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیداسماعیل خطیب در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ‌ونشر رهبر انقلاب، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمپلنت دیجیتال