یکشنبه , ۹ مهر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

پاسخ رضا کیانیان به انتقادات دکور یک نمایش

به دنبال انتشار انتقاداتی درباره استفاده از دو اصله درخت واقعی در دکور نمایش «دکتر نون»، رضا کیانیان، طراح صحنه این نمایش از این ماجرا ابراز بی‌اطلاعی کرد.

به گزارش ایسنا، این روزها نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است که در دکور آن دو اصله درخت واقعی استفاده شده است؛ همین موضوع واکنش‌هایی به همراه داشته و بعضی از صفحاتی که در زمینه محیط زیست فعالیت می‌کنند، انتقاد خود را درباره استفاده از درختان واقعی در دکور نمایش بیان کرده‌اند.

رضا کیانیان که پیش از دوران کرونا قرار بود به عنوان بازیگر و طراح صحنه با این اثر نمایشی همکاری داشته باشد، در پاسخ به این انتقادها گفته که از این ماجرا بی‌خبر بوده است.   

او که بعد از همه‌گیری کرونا همکاری خود را با این نمایش ادامه نداده، توضیح داده که در طراحی او، دو درخت وجود داشته ولی قرار بوده این درختان به صورت مصنوعی و از ماده از پاپیه ماشه (که در عروسک‌سازی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد)، درست شوند و او قصد نداشته از درختان واقعی استفاده کند.

پیشنهاد مطالعه:  امام سجاد (ع) طلایه‌دار جهاد تبیین

کیانیان که خود جزو حامیان محیط زیست است، تاکید کرده که از نظر او، بازیگری، زندگی نیست بلکه نمایش است و او با این نگاه، به دکور واقعی در صحنه تئاتر هم باور ندارد و قصد نداشته که از درختان واقعی استفاده کند.

نورالدین حیدری ماهر، تهیه‌کننده و مجری طرح این نمایش نیز به ایسنا گفت که درختانی که در دکور نمایش استفاده شده‌اند، از باغ گیاه‌شناسی خریداری شده‌اند و این مکان، برای تهیه درخت جای موجهی است و قطعا مسئولان این باغ نسبت به عملکرد خود در ارتباط با فروش درختان آگاهی کامل دارند.

با این همه این پرسش وجود دارد که آیا مسئولان باغ گیاه‌شناسی درختانی را که قبلا به هر دلیلی، بریده شده به گروه اجرایی این نمایش فروخته‌اند یا اینکه آنان اطلاع داشته‌اند که این درختان قرار است در دکور یک تئاتر استفاده شوند. ایسنا پیگیر پاسخ این پرسش‌ها نیز هست.

پاسخ رضا کیانیان به انتقادات دکور یک نمایش

انتهای پیام

     

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

اثر مشترک پرواز همای و بابک زرین را اینجا بشنوید

به گزارش خبرگزاری پیام امروز، آلبوم مشترک «پرواز همای» و «بابک زرین» دو هنرمند گیلانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم