پیش‌بینی تفکیک ۱۵ درصدی پسماند از مبدا با طرح نوماند-پیام امروز


رضا محمدی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درخصوص نرم افزار نوماند اظهار داشت: برای این طرح برنامه زمان‌بندی پیش‌بینی کردیم و مرحله به مرحله در حال رصد و پایش طرح هستیم. وضعیت روبه بهبود است، اما انتظار و برنامه‌ریزی ما این است که استفاده از روش جمع‌آوری هوشمند و طرح نوماند در میان شهروندان به عنوان مبادی تولید پسماند خشک فراگیر و صددرصدی شود که در این راستا همه تلاش خود را کرده و از همه ظرفیت‌های ممکن استفاده می‌کنیم.

وی افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات ما اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی است که این امر را دنبال می‌کنیم و در این خصوص کمپین تبلیغاتی پیش‌بینی شده است که بتوانیم نتیجه بهتری بگیریم.

محمدی درخصوص میزان تفکیک زباله از مبدا توسط طرح نوماند مطرح کرد: پیش‌بینی ما این است که باید به طور میانگین روزانه حداقل ۲۰۰۰ نفر کاربر جدید جذب نرم افزار شوند. در حال حاضر روزانه بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ کاربر به صورت سینوسی به این طرح می‌پیوندند، اما امیدواریم این روند رشد شیب صددرصد صعودی به خود بگیرد. امیدوارم بتوانیم به عددی که مدنظر ما و به سود محیط زیست و شهرمان است، برسیم.

وی در پایان تاکید کرد: برنامه ما این است که بتوانیم تفکیک زباله را با استفاده از طرح نوماند و غرف جمع‌آوری پسماند خشک به ۱۵ درصد برسانیم. این امر را در بازه زمانی تا بهمن‌ماه پیش‌بینی کرده ایم. امیدواریم با اجرای کمپین تبلیغاتی و اطلاع رسانی، برگزاری مسابقه “نوماندی شو” و همچنین مشارکت شهروندانی که دغدغه حفظ محیط زیست، مقابله با مافیای زباله‌گردی و جلوگیری از سواستفاده از کودکان کار دارند، به این مهم برسیم.


Source link

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تعداد کودکان کار قزوین در حال افزایش است – خبرگزاری تسنیم

حدود ۱۲ هزار نفر شرکت کردند و قرار هست ۴هزار و۳۶۶ نفر از این عزیزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *