جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

چند خبر از نمایشگاه اسباب‌بازی

برنامه نخستین روز نمایشگاه هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی که از روز یکشنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ آغاز می‌شود، اعلام شد. همچنین شورای نظارت بر طراحی، ساخت و توزیع اسباب‌بازی در کنار نشان‌ها و موسسات مطرح بین‌المللی حوزه بازی و اسباب‌بازی موفق به عضویت در انجمن بازی و اسباب‌بازی آسیا (ATPA) واقع در سنگاپور شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایشگاه و بازار فروش اسباب‌بازی هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی با حضور یوسف نوری وزیر آموزش‌وپرورش، مهدی علی‌اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و تولیدکنندگان صنعت اسباب‌بازی ساعت ۱٨:۳۰ امروز یکشنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون افتتاح می‌شود. در روز نخست نمایشگاه هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی، کارگاه‌های مهارتی و هنری با حضور مربیان مراکز کانون از ساعت ۱۷ تا ۱ بامداد برگزار می‌شود.

همچنین برنامه تلویزیونی «مَل‌مَل» در محل کانون در سه سانس ۱۶ تا ۱۷، ۱٨ تا ۱۹ و ۲۰ تا ۲۱ اجرا و ضبط و از ساعت ۱۶ سه‌شنبه ۲۳ فروردین‌ماه در قالب یک برنامه یک‌ساعته از شبکه پویا روی آنتن خواهد رفت و پخش آن به‌مدت سه‌روز ادامه خواهد داشت. اجرای برنامه در محوطه باز نمایشگاه شامل مسابقه، سرگرمی، بازی، نمایش و نقالی در ساعت‌های ۱٨ تا ۱۹:۳۰، ۱۹:۳۰ تا ۲۲ و ۲۲:۳۰ تا ۲۴ از دیگر بخش‌های نمایشگاه در روز اول خواهد بود. روز ۲۱ فروردین‌ماه همچنین برنامه تلویزیونی «رخداد» در محل نمایشگاه ضبط می‌شود تا از دوشنبه ۲۲ فروردین‌ماه، هر روز تا پایان این رویداد، از ساعت‌ ۱۵:۳۰ به مدت ۱۰ دقیقه از شبکه دو سیما روی آنتن رود.

چند خبر از نمایشگاه اسباب‌بازی

سایت دیجی‌کانون علاوه‌بر فروش حضوری، پشتیبانی آنلاین و تلفنی نیز دارد

محصولات هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، علاوه بر فروش حضوری در محل نمایشگاه، از ۲۴ تا ۲۸ فروردین در فروشگاه اینترنتی محصولات کانون در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

نمایشگاه و بازار فروش هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از روز ۲۱ فروردین‌ماه آغاز می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از ۲۴ فروردین‌ماه با مراجعه به فروشگاه اینترنتی محصولات کانون به‌نشانی digikanoon.ir این اسباب‌بازی‌ها را تهیه کنند. همچنین فروش حضوری در نمایشگاه واقع در محل کانون در خیابان حجاب تهران برقرار است.

پیشنهاد مطالعه:  سفر آمریکایی‌ها به ترکیه رکورد زد

رضا برنگی مدیر نظارت بر چاپ و توزیع محصولات کانون پرورش فکری در این‌باره توضیح داد: هر تعداد اسباب‌بازی که به تایید شورای نظارت بر اسباب‌بازی برسد و دارای استانداردهای کانون باشد، در سایت دیجی‌کانون بارگذاری می‌شود و ما از سومین روز نمایشگاه، این اسباب‌بازی‌ها را در فروشگاه اینترنتی دیجی‌کانون با ۱۰ درصد تخفیف به فروش می‌رسانیم.

او ادامه داد: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بسته‌های خریداری شده، در مدت زمان حداقل ۷۲ ساعت به دست مصرف‌کنندگان در هر نقطه از کشور برسد. فروش آنلاین اسباب‌بازی‌ها از طریق سایت تا ۲۸ فرودین‌ماه ادامه دارد و در روز چندین‌بار موجودی اسباب‌بازی‌ها به‌روزرسانی می‌شود تا خریداران با مشکل مواجه نشوند.

مدیر نظارت بر چاپ و توزیع محصولات کانون پرورش فکری درباره دسته‌بندی اسباب‌بازی‌ها در سایت توضیح داد: در سایت فروشگاه اینترنتی محصولات کانون دسته‌بندی‌های مختلفی مشاهده می‌شود که در بخش بازی و سرگرمی طبقه‌بندی‌هایی از جمله حسی-حرکتی، آموزشی-مهارتی، فکری، سازه و جورچین، شبیه‌سازی زندگی و الکتریکی و رایانه‌ای وجود دارد که مخاطبان می‌توانند بسته به سن و علاقه‌مندی خود محصولات را انتخاب و خریداری کنند.

 برنگی در پایان گفت: تاکنون نزدیک به ۱۰۰ عنوان اسباب‌بازی را در سایت بارگذاری کرده‌ایم اما مسلماً در روزهای آتی این تعداد بیشتر خواهد شد. همچنین پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته و شماره تلفن ۰۲۱۸۴۰۱۴ با داخلی شماره یک در اختیار مخاطبان قرار دارد و کارشناسان ما پاسخ‌گوی مشکلات مخاطبان و پیشنهادها و انتقادهای آن‌ها هستند.

نمایشگاه و بازار فروش اسباب‌بازی هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی مصادف با ایام ماه رمضان از ۲۱ تا ۲۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۷ تا ۱ بامداد در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

چند خبر از نمایشگاه اسباب‌بازی

شورای نظارت بر اسباب‌بازی به عضویت انجمن بازی و اسباب‌بازی آسیا درآمد

شورای نظارت بر طراحی، ساخت و توزیع اسباب‌بازی در کنار نشان‌ها و موسسات مطرح بین‌المللی حوزه بازی و اسباب‌بازی موفق به عضویت در انجمن بازی و اسباب‌بازی آسیا (ATPA) واقع در سنگاپور شد.

پیشنهاد مطالعه:  آشنایی با یادمان شهدای «شلچمه»

انجمن بازی و اسباب‌بازی آسیا (ATPA) یک انجمن مبتنی بر عضویت است که مأموریت آن ترویج حقوق کودکان برای دسترسی به اسباب‌بازی‌های ایمن و یادگیری از طریق بازی‌ست. بخش دیگر فعالیت‌های این انجمن شامل ترویج کار حمایتی، رشد ذهنی و ترویج رویکردهای عادلانه‌ در صنعت و رعایت قوانین است تا به شرکت‌های مسئولیت‌پذیر اجازه رشد بیشتر در صنعت داده شود. این موسسه ۱۱ سال پیش ابتدا برای تأمین نیازهای تولیدی شرکت‌های بزرگی مانند لگو (Lego)، هزبرو (Hasbro) و متل (Mattle) در جنوب و شرق آسیا تأسیس شد و درحال حاضر به‌شکل گسترده‌تری در استرالیا و چین نیز فعالیت دارد. مدیر اجرایی انجمن بازی و اسباب‌بازی آسیا، متیو وزوسی در نشست‌های تخصصی جشنواره ملی اسباب‌بازی گفته بود: قانون‌گذاری با سازمان‌های دولتی آسیا، ترویج آگاهی اجتماعی بین تولیدکننده‌ها و مردم به‌صورت مستقیم، حمایت از صنایع در حوزه‌های تجاری، برگزاری رویدادها و سمینارها، چهار حوزه فعالیت این انجمن است.

همچنین ATPA در فعالیت‌های خود به اصولِ اصلی «ایمنی کودکان به عنوان یک اولویت، الزامی کردن حقوق کودکان برای بازی ایمن، ترویج یادگیری از طریق بازی؛ حمایت از مزایای آموزشی بازی با توجه به حساسیت‌های کودکان، رهبری مسئولانه؛ صدای صنعت در ایجاد روابط همکاری با سیاستگذاران برای ارتقای تجارت، رشد صنعت و حقوق مالکیت معنوی، تجارت و تولید اخلاقی؛ کاهش یا حذف موانع تجارت و تولید عادلانه و در عین حال تشویق پایداری زیست محیطی» متعهد است.

رئیس دبیرخانه شورای نظارت بر طراحی، ساخت و توزیع اسباب‌بازی نیز عضویت این شورا در ATPA را یکی از مهم‌ترین رویدادهای امسال دانست و تأکید کرد همکاری با سازمان‌های بین‌المللی در حوزه بازی و اسباب‌بازی باعث انتقال تجربه و تعامل سازنده بین تولیدکنندگان و فعالان صنعت اسباب‌بازی در ایران و متخصصان و نشان‌های بین‌المللی خواهد شد.

آیدین مهدی‌زاده ‌تهرانی در ادامه گفت: از این پس شورای نظارت بر اسباب‌بازی در کنار موسسات مطرحی همچون انجمن تولیدات اسباب‌بازی و کودک هند (AITBA)، انجمن اسباب‌بازی استرالیا، کمیته آسیایی صنایع اسباب‌بازی، شورای اسباب‌بازی هنگ‌کنگ، صنایع اسباب‌بازی اروپا (TIE) و… به ترویج مسائل مهم در صنعت اسباب‌بازی بیش از پیش خواهد پرداخت و از تجربیات بین‌المللی و منطقه در امر توسعه و حمایت از صنعت اسباب‌بازی کمک خواهد گرفت. دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار دارد و هدف آن ساماندهی صنعت اسباب‌بازی از طریق حمایت، هدایت و نظارت بر طراحی، ساخت، واردات و توزیع اسباب‌بازی تعیین شده‌است.

پیشنهاد مطالعه:  «اطلاع ثانوی» در خانه هنرمندان ایران به صحنه می‌رود

آموزش شش مهارت به کودکان و نوجوانان

کارگاه‌های مهارتی و هنری هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میزبان شرکت‌کننده‌های این رویداد است. هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی بخش‌های مختلفی را برای بازدیدکننده‌ها در نظر گرفته است که یکی از این بخش‌ها، کارگاه‌های مهارتی و هنری‌ست.

کارگاه‌های این دوره از جشنواره شامل کارگاه بازی خلّاق، نقاشی، اوریگامی، کاردستی خلاق، سفال و خوش‌نویسی‌ست که با حضور مربیان باسابقه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود و آموزش‌ها به سبک کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی تک‌جلسه‌ای کانون صورت می‌گیرد.

بر این اساس، آموزش‌های مهارتی به‌صورت تک‌جلسه‌ای صورت می‌گیرد و توان شرکت‌کننده‌ها پس از فعالیت و آموزش و اتمام هر جلسه، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. ابزار و ملزومات تمامی کارگاه‌ها در اختیار تمامی شرکت‌کننده‌ها قرار داده می‌شود و محصولاتی که به‌عنوان خروجی کارگاه‌ها توسط خودشان آماده شده‌است، به‌عنوان یادگاری از هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی به آن‌ها داده می‌شود.

این کارگاه‌ها، از روز ۲۱ فروردین‌ماه و همزمان با افتتاح این رویداد از ساعت ۱۷ تا ۲۴ دایر خواهد بود و ظرفیت آموزش به ۱۰ نفر در هر جلسه کارگاه (در مدت زمان ۳۰ دقیقه) وجود دارد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

خاطراتی صریح از صدام در «قاتل مؤدب» منتشر شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی پیام امروز، کتاب «قاتل مؤدب؛ خاطراتی صریح از حزب بعث، صدام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم