شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

ژاپن و کره‌جنوبی به‌دنبال جایگزینی زغال‌سنگ روسیه

مصرف کنندگان زغال‌سنگ ژاپن و کره‌جنوبی واردات روسیه را کاهش داده‌اند و به دنبال جایگزین هستند.

به گزارش ایسنا به  نقل از رویترز، تحلیلگران و مقامات اظهار کردند که حداقل دو شرکت در ژاپن و کره‌جنوبی واردات زغال‌سنگ روسیه را در ماه‌های اخیر متوقف کرده‌اند و سایرین نیز ممکن است مجبور به پیروی از این اقدام شوند و در صورت گسترش تحریم‌ها به تلاش برای یافتن منابع جدید بپیوندند.

این دو کشور، حدود یک پنجم صادرات زغال‌سنگ روسیه را به خود اختصاص می‌دهند که بزرگ‌ترین مشتری آن، پس از چین است و اگر اتحادیه اروپا پیشنهاد توقف استفاده از زغال‌سنگ روسیه را دنبال کند، احتمالا برای اقدامات مشابه با فشار مواجه خواهند شد که رقابت برای عرضه محدود جایگزین را تشدید خواهد کرد.

ویوک دار، تحلیلگر گفت: ممنوعیت اتحادیه اروپا احتمالا واردکنندگان در اتحادیه اروپا، ژاپن و کره‌جنوبی را مجبور خواهد کرد که وابستگی خود به زغال‌سنگ حرارتی و کک‌سازی روسیه را کاهش دهند.

پیشنهاد مطالعه:  فعالیت بیش از ۵۰۰ واحد دانش‌بنیان در مناطق آزاد کشور

به گفته دو منبع صنعتی، خارج از بخش انرژی، سیمان‌سازان کره‌جنوبی که حدود سه چهارم زغال سنگ قیر خود را از روسیه وارد می‌کنند، آسیب‌پذیر هستند زیرا برای تامین منابع جایگزین تلاش می‌کنند.

یکی از منابع گفت: ما از اواخر سال گذشته با افزایش قیمت زغال‌سنگ دست به گریبان بودیم اما اکنون بزرگ‌ترین نگرانی ما این است که واردات زغال‌سنگ از روسیه به طور کامل متوقف شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

ایران بزرگترین قدرت تجارت دریایی خاورمیانه شناخته شد + جدول

خرید کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – خبر مهم وزیر جدید درباره جذب ۱۱ هزار نیروی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم