شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

کاهش ۵۰ درصدی هزینه نقل و انتقال خودرو با پرداخت آنلاین مالیات

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علی محمدی در حاشیه رونمایی از سامانه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سامانه کنترل پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو براساس ماده ۲۹ قانون با توجه به تکلیف پلیس راهور به منظور تحقق این کنترل طراحی و اجرا شده است. همچنین از چند ماه قبل با همکاری سازمان امور مالیاتی انجام می‌شد اما با رونمایی از این سامانه کنترل به صورت سیستمی انجام خواهد شد و دخل و تصرفی انسانی در این زمینه نخواهد بود.

وی با اشاره به دریافت نرخ مالیاتی که از شهروندان برای نقل و انتقال خودرو، تصریح کرد: این میزان توسط سازمان امور مالیاتی تعیین و اعلام می‌شود و پرداخت از طریق درگاه سازمان امور مالیاتی انجام می‌شود.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا ادامه داد: شهروندان قبل از نوبت‌گیری برای تعویض پلاک می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند. همچنین هزینه‌های شهروندان قبل از این توسط دفاتر اسناد رسمی دریافت می‌شد با این سامانه بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه:  استعفای آیت الله خامنه‌ای از سپاه پاسداران به چه علتبود؟

سرهنگ محمدی در پایان گفت: کنترل سیستمی برای پرداخت این مالیات آغاز شده اما این مالیات ارتباطی با پلیس راهور ندارد و درآمدی هم برای پلیس در این حوزه وجود ندارد و تمام مبالغ به خزانه دولت واریز خواهد شد.

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

چرا آموزش‌و‌پرورش به رای دیوان عدالت درباره "ابطال شرط سنی ۲۲ سال" برای دانشگاه فرهنگیان تمکین نکرد؟!

خرید کارخانه مطالب مرتبط: بیماری های گوارشی بیشترین دلیل مراجعات نوروزی در جاده‌ها/لزوم نظارت بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم