جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

کرونا فروکش کرد/ اولین شهرستان استان سمنان آبی شد

به گزارش خبرنگار مهر، طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا و همچنین آمارهای واصله از دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود با کاهش شیوع کرونا، پنج شهرستان استان سمنان شامل میامی، شاهرود، دامغان، سمنان و مهدی شهر در وضعیت زرد کرونایی یا هشدار قرار دارند اما گرمسار به شرایط آبی یعنی وضعیت تثبیت شده تغییر وضعیت داده است.

طبق آمار اعلام شده از سوی ستاد کرونا همچنین دو شهرستان سرخه و آرادان در وضعیت نارنجی یا همان هشدار جدی قرار دارند و مسئولان با کاهش ابتلاء به کرونا در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان احتمال می‌دهند که این دو شهرستان نیز در وضعیت تثبیت شده قرار گیرند.

همچنان اما برای جشن خاتمه کرونا زود است و توصیه رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود و اعضای ستاد مقابله با کرونای استان سمنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و توجه به واکسیناسیون همگانی به خصوص دز سوم است و از آنجا که تمام مدارس استان از پانزدهم فروردین ماه به صورت حضوری باز خواهند بود، توجه به واکسیناسیون نوجوانان و کودکان دارای اهمیت است.

پیشنهاد مطالعه:  وزش باد در تهران طی پنج روز آینده

همزمان با نخستین موج بازگشت مسافران نوروزی از روز گذشته به سمت تهران و در نتیجه تردد پرشمار مسافران در شهرهای استان سمنان، رعایت نکات بهداشتی بیش از هر چیز دیگری در مکان‌های عمومی طی این روزها در گستره استان سمنان توصیه می‌شود و مسئولان امیدوارند که شرایط به سمت تثبیت شدن برود.

از سوی دیگر با نزدیکی به ماه رمضان گروه‌های جهادی در روستاها اکیپ‌های واکسیناسیون و همچنین توزیع ارزاق و بسته‌های معیشتی را آغاز کرده‌اند که از جمله اقدامات خوب مجموعه بسیج استان سمنان در نوروز ۱۴۰۱ محسوب می‌شود.

بر اساس جدیدترین به روز رسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۲۹ به ۲۴ شهر کاهش یافت. همچنین حدود ۸۰ درصداز شهرهای کشور، وضعیت زرد و آبی دارند.

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

مصرف مشروبات الکلی جنایت آفرید؛ قتل در جگرکی محله مشیریه

خرید کارخانه مطالب مرتبط: بیماری های گوارشی بیشترین دلیل مراجعات نوروزی در جاده‌ها/لزوم نظارت بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم