جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

کیفیت هوای تهران «قابل قبول»/ احتمال «گرد و خاک» با وزش باد شدید در پایتخت

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، وزش باد مؤثر سبب پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری کیفیت «قابل‌قبول» هوا در بیشتر مناطق پایتخت شده است و احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد با توجه به وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات درطی روز وجود دارد.

به گزارش ایسنا،  بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، صبح امروز دوشنبه (۸ فروردین ۱۴۰۱) وزش باد مؤثر سبب پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق شد.

همچنین افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد؛ هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

با تداوم ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت و با تداوم این روند تا صبح روز سه‌شنبه (۹ فروردین ۱۴۰۱) برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

پیشنهاد مطالعه:  میمون‌ها ۴۲ نفر را در ژاپن زخمی کردند

ازسوی دیگر افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد و این شرایط جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه ادامه خواهد داشت و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «قابل قبول» قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون نیز «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۱ است و کیفیت هوا در محدوده «قابل قبول» قرار دارد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

صادق محصولی خودش تایید کند ثروتمند است /گفته می شود او به ساخت و ساز ورود کرده است

بهروز نعمتی، نماینده ادوار مجلس در بخشی از گفتگوی خود با خبرگزاری خبرآنلاین، درباره تلاش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم