گوشی‌های هوشمند تاشو را فراموش کنید!

پتنت(حق اختراع) جدید شرکت سامسونگ نشان می‌دهد که گوشی هوشمند نسل بعدی این شرکت می‌تواند دارای صفحه‌نمایش کشویی شفاف عمودی یا افقی باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، از زمان عرضه گوشی “گلکسی فولد” در سال ۲۰۱۹، شرکت سامسونگ به یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه فناوری گوشی‌های هوشمند تاشو تبدیل شده است.

این شرکت اکنون یک پتنت جدید ثبت کرده است که نشان می‌دهد سامسونگ به فراتر از گوشی‌های تاشو نگاه می‌کند و می‌تواند به زودی گوشی هوشمندی با صفحه‌نمایش شفاف و قابل بیرون آمدن از کنار یا بالای گوشی روانه بازار کند.

این پتنت، دو طرح مختلف را توصیف می‌کند که هر دو دارای بخشی از صفحه نمایش قابل افزایش هستند که از صفحه نمایش اصلی امتداد یافته و از کنار یا بالای آن نمایان می‌شود.

گوشی‌های هوشمند تاشو را فراموش کنید!

این پتنت اولین بار توسط پایگاه “SamMobile” پس از آن که هفته گذشته توسط “سازمان جهانی مالکیت فکری”(WIPO) منتشر شد، مشاهده شد.

در توضیح این پتنت آمده است: این دستگاه الکترونیکی یک صفحه نمایش را روی صفحه نمایش اصلی نشان می‌دهد. از این نمایشگر اضافه می‌توان به عنوان صفحات مختلفی مانند صفحه اصلی، صفحه اجرای برنامه‌ها، صفحه پیش‌نمایش دوربین یا صفحه واقعیت افزوده(AR) استفاده کرد.

این حق اختراع در ادامه به تشریح دو طرح احتمالی می‌پردازد که هر دو دارای نمایشگرهای شفاف رول شونده هستند.

در طرح اول، صفحه نمایش از کنار دستگاه بیرون می‌زند، در حالی که در طراحی دوم، به صورت عمودی بیرون می‌آید.

گوشی‌های هوشمند تاشو را فراموش کنید!

سامسونگ پیشنهاد می‌کند که این طراحی می‌تواند برای برنامه‌های واقعیت افزوده مفید باشد. به عنوان مثال، بخش باز شده یا همان صفحه نمایش اضافه شده به نمایشگر اصلی می‌تواند اشیای واقعیت افزوده را نمایش دهد، در حالی که نمایشگر اصلی همه چیز را در دنیای واقعی نشان می‌دهد.

جزئیات بیشتری از این دو طرح نمی‌توان دریافت کرد و سامسونگ نیز هنوز در مورد این حق اختراع اظهار نظری نکرده است. با این حال، همین دو طرح منتشر شده تصویر خوبی از طیف محصولات آینده نگرانه‌ای که این غول فناوری برای آینده در نظر دارد، به دست می‌دهد.

البته این اولین بار نیست که دستگاهی با صفحه نمایش رول شونده طراحی می‌شود. در سال ۲۰۲۰، شرکت “ال‌جی” یک تلویزیون موسوم به “Signature OLED R” را عرضه کرد که در حالت خاموش و عدم استفاده در پایه آلومینیومی خود جمع می‌شد و حداقل فضایی ممکن را اشغال می‌کرد. “پارک هیونگ سی” رئیس بخش سرگرمی خانگی “ال‌جی” می‌گوید: تلفیق یکپارچه نوآوری‌های فناوری و طراحی که در تلویزیون “Signature OLED R” نشان داده شد، یک شاهکار بی‌سابقه است که واقعاً شایسته آن است که یک اثر هنری نامیده شود. این یک محصول لوکس واقعی است که مفهوم تلویزیون را بازطراحی ‌کند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

بازگشت گاریدو به تهران-پیام امروز

۱۱:۱۶ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ خوان کارلوس گاریدو، طبق برنامه، صبح امروز از طریق مرز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *