جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

۲۰ درصد زوج‌ها در جامعه نابارور هستند/ تمام مراکز استان‌ها باید مرکز درمان ناباروری داشته باشند

ایسنا/لرستان عضو کمیسیون بهداشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۰ درصد زوج‌ها در جامعه نابارور هستند.

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۲۰ درصد زوج‌ها در جامعه نابارور هستند و این یکی از مسائلی بوده که در کمیسیون بهداشت بر مبنای علمی و تخصصی مطرح است.

وی ادامه داد: در کمیسیون بهداشت بحث بر سر این بود که در حوزه سقط‌ها غربالگری انجام ندهیم چرا که سالانه ۳۰ هزار سقط انجام می‌شد که از این تعداد ۳۰۰۰ واقعی و ۲۷ هزار غیر واقعی بودند.

عضو کمیسیون بهداشت در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که بخواهیم تعداد جمعیت را افزایش دهیم ابتدا باید علل از دست دادن جمعیت را مورد بررسی قرار دهیم.

ابراهیمی بیان کرد: شایعترین علل مرگ و میر در کشور به ترتیب بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و تصادفات اعلام شده است و باید روی این سه فاکتور کار شود که جمعیت خود را از دست ندهیم.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - یک ادعای جدید درباره دیدار باقری و مورا/ برجام احیامی‌شود؟

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: چرا باید هر روز شاهد بروز تصادفات در جاده های استان باشیم، کیفیت خودرو، وضعیت نامناسب راه‌ها، بی احتیاطی رانندگان و … در بروز تصادفات مرگبار نقش دارند.

وی گفت: سوالی که اینجا مطرح است این است که چقدر عامل‌های اصلی که سبب افزایش بیماری‌های قلبی و عرویقی و در نهایت مرگ و میر شده را بررسی کرده و کنترل کردیم؟

ابراهیمی بیان کرد: در مجلس ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در بحث عوارض مصرف سیگار پیش‌بینی کردیم اما عده‌ای نگذاشتند این درحالیست که سالانه ۶۰ میلیارد نخ سیگار در کشور تولید و استعمال می‌شود و این سیگار خود عامل اصلی سرطان، بیماری‌های قلبی و عروقی، آلزایمر و … است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به شکل غیرمستقیم چقدر بودجه مملکت صرف بیماران سرطانی، قلبی عروقی و ریوی می‌شود؟

وی افزود: در حال حاضر جهاد دانشگاهی به مقوله مرکز درمان ناباروری ورود پیدا کرده است.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - امیرعبداللهیان: بخش کنسولی ایران در جده، مکه ومدینه فعال است

ابراهیمی گفت: هزینه‌های ناباروری بسیار بالاست و تلاش کردیم این مورد تحت پوشش بیمه قرار گیرد تا موضوع ناباروری در کشور مرتفع شود.

عضو کمیسیون بهداشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از قوانینی که در کمیسیون بهداشت مصوب کردیم این است که تمام مراکز استان‌ها باید مرکز درمان ناباروری داشته باشند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – اصولگراها دست پایداری را خواندند و دیگر منتظرش نمی‌مانند

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم