یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

۲۸۰ هزار ماموریت اورژانس در نوروز

رییس اورژانس کشور اعلام کرد: در نوروز امسال در حوزه پیش بیمارستانی بالغ بر ۲۸۰ هزار ماموریت انجام شد که بیش از ۲۲۰ هزار ماموریت غیرترافیکی بود ‌و طی آن ۷۹ هزار نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش ایسنا، دکتر جعفر میعادفر در مراسم تکریم خادمان نوروزی سلامت، گفت: اورژانس کشور در ایام نوروز در  حوزه درمان بالغ بر دو میلیون و ۹۰۰ هزار مراجعه به بیمارستان‌های دانشگاهی کشور داشت که از این میزان دو میلیون و ۳۰۰ هزار خدمات سرپایی و بیش از ۵۵۰ هزار خدمات بستری ارائه شد. همچنین بالغ بر ۱۳۱ هزار عمل جراحی انجام شد که بیش ۵۲ هزار جراحی اورژانسی و ۷۹ هزار جراحی الکتیو در کشور انجام شد.

وی با بیان اینکه نسبت به سال قبل ۱۸ درصد رشد مراجعه به مراکز درمانی را داشتیم، گفت: در خدمات سرپایی ۲۱ درصد و در حوزه بیماران‌ بستری هم ۹ درصد رشد داشتیم. همچنین در نوروز ۵۱ پیوند عضو انجام شد که شامل دو پیوند قلب، ۳۰ پیوند  کلیه و ۱۹ پیوند کبد بوده است.

پیشنهاد مطالعه:  ایجاد پارک علم و فناوری در دانشگاه‌های فرهنگیان و شهیدرجایی

میعادفر گفت: در حوزه بهداشت، حدود ۷۰۰ هزار خدمات غربالگری ارائه شده، در بخش بهداشت محیط در واحدهای اقامتی ۱۱ هزار و ۸۰۰ مورد بازدید داشتیم که ۳۵۳ مورد به مراجع قضایی معرفی و  ۹۵ مورد هم پلمپ شد. بیش از ۲۰ هزار مورد بازدید مراکز بین راهی را داشتیم که بیش از ۱۰۰۰ مورد به مراجع معرفی و ۲۰۷ مورد را پلمپ کردند. همچنین بالغ بر ۶۵۰ تن مواد غذایی فاسد را معدوم کردند.

به گفته رییس اورژانس کشور، در بحث واکسیناسیون در تعطیلات جهاد مضاعفی انجام شد.

وی گفت: در حوزه پیش بیمارستانی بالغ بر ۲۸۰ هزار ماموریت انجام شد که ۴۷ هزار ماموریت ترافیکی بود که بیش از ۳۸ هزار بیمار را به مراکز درمانی منتقل کردند. همچنین بیش از ۲۲۰ هزار ماموریت غیر ترافیکی بود ‌که ۷۹ هزار نفر به مراکز درمانی منتقل شدند. ۱۹۶ سورتی پرواز داشتیم.

میعادفر گفت: در معاونت دارو و غدا با مراکز داروخانه ها تعامل خوبی داشتیم. همچنین در انتقال خون بیش از ۸۵ هزار واحد خون از مردم دریافت کردند. در عین حال یکی از فعالیت‌هایمان بحث برگزاری راهیان نور بود که خوشبختانه با تاکیدات فراوانی که انجام شد، برای اولین بار هیچ حادثه ترافیکی برای راهیان نور نداشتیم.

پیشنهاد مطالعه:  لزوم افزایش ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در غرب تهران

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

دفاع تمام قد از لایحه عفاف و حجاب /قوه قضاییه و مجلس با هماهنگی بالا کار را جلو بردند /اطلاعات غیردقیق از این مصوبه منتشر می‌شود

مهدی باقری نماینده زنجان و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم