یکشنبه , ۹ مهر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

۶۵ بیمار مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی شناسایی شد/فوت ۳ بیمار

محمدامین ولی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان افزود: در شبانه روز گذشته، ۶۵ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا و ۳۸ تن از آنان در مراکز درمانی بستری شدند.

وی ادامه داد: با بستری شدن این تعداد بیمار، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۲۴۱ نفر رسید از این تعداد بیشترین تعداد بستری‌ها با ۱۷ نفر در ارومیه، ثبت شده است

ولی زاده خاطرنشان کرد: همچنین ۱۰۶ نفر از بستری شدگان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه هستند و ۲۵ نفر نیز فقط با استفاده از ونتیلاتور تنفس می‌کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی عنوان کرد: در این مدت ۳ بیمار در ارومیه اشنویه و خوی جان باختند و مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به ۷۵۱۱ نفر رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: زمستان سال گذشته، یک میلیون و ۳۷۳ هزار دز واکسن کرونا در این استان تزریق شد که نشان دهنده تزریق روزانه به طور متوسط ۱۵ هزار و ۵۰۰ دز است.

پیشنهاد مطالعه:  واکنش پلیس به اطلاعیه شهرداری تهران درباره تخریب یک ساختماندر گلابدره

وی با بیان اینکه در سه ماه پایانی سال گذشته حدود ۲۱۰ هزار دز نخست واکسن تزریق شد که سهم ۱۵ درصدی در کل واکسیناسیون انجام شده در آذرماه سال گذشته است، افزود: همچنین در این مدت، نزدیک به ۲۸۰ هزار دز واکسن نوبت دوم و افزون بر ۸۸۰ هزار دز واکسن نوبت سوم تزریق شد که نشان دهنده تمرکز بیشتر به تزریق دز سوم است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: تاکنون بیش از پنج میلیون و ۹۰۰ هزار دز واکسن کرونا در استان تزریق شده که بیش از ۲.۶ میلیون دز اول، بیش از ۲.۳ میلیون دز دوم و افزون بر یک میلیون دز سوم است.

وی افزود: طبق اعلام وزارت بهداشت، همه افراد بالای پنج سال در استان می‌توانند برای دریافت واکسن دز اول و دوم و همه افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند برای دریافت واکسن دز سوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

تاکنون بیش از ۱۴۶ میلیون دز واکسن در کشور تزریق شده است؛ سهم استان از واکسیناسیون در کشور تاکنون ۴.۱ درصد است.

پیشنهاد مطالعه:  با کاهش تولید پسماند، در محیط زیست سرمایه گذاری کنید

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

مرگ سارق در صحنه سرقت خیابان پاسداران/ خانواده متوفی به زن راننده رضایت داد

خرید کارخانه مطالب مرتبط: بیماری های گوارشی بیشترین دلیل مراجعات نوروزی در جاده‌ها/لزوم نظارت بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم