یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

۷۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۹۶ هزار و ۷۶۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۱۸ هزار و ۷۴۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۲۷ هزار و ۶۷۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۳ هزار و ۱۹۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۶۹ هزار و ۹۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۵ هزار و ۵۵۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۷۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۱۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

پیشنهاد مطالعه:  کیفیت هوای تهران در شرایط «خطرناک»

در ۲۴ ساعت گذشته ۵ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۹۷۷ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۰۹ هزار و ۵۴۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هفت میلیون و ۹۷۱ هزار و ۲۸۶ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۹۴ هزار و ۶۰۹ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۸۵ هزار و ۸۰۲ دوز نوبت دوم و یک میلیون و ۴۹۰ هزار و ۸۷۵ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

دفاع تمام قد از لایحه عفاف و حجاب /قوه قضاییه و مجلس با هماهنگی بالا کار را جلو بردند /اطلاعات غیردقیق از این مصوبه منتشر می‌شود

مهدی باقری نماینده زنجان و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم