۷ ماه تا جام‌جهانی/ مردم چه می‌گویند، اسکوچیچ بماند یا برود؟

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران در فاصله هفت ماه تا آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در یک نظرسنجی به اطلاعات جالبی از نگاه افکار عمومی درباره دراگان اسکوچیچ و عملکرد تیم ملی ایران در رقابت‌های جام جهانی دست یافته است.

به گزارش ایسنا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی، در سلسه‌ نظرسنجی‌های خود این بار از مردم درباره تیم ملی فوتبال ایران، جام جهانی، ادامه حضور دراگان اسکوچیچ و انتخاب مربی ایرانی یا خارجی برای تیم ملی نظرسنجی کرده است.

مشروح نتایج این نظرسنجی‌ها درباره مباحث داغ و روز فوتبال ایران به این شرح است:

۳۷.۱ درصد از مردم فوتبال را دنبال می‌کنند!

در این نظرسنجی، فقط ۳۷.۱ درصد از افراد پاسخگو بیان کرده‌اند که مسابقات فوتبال را دنبال می‌کنند و در مقابل ۶۲.۶ درصد پیگیر مسابقات فوتبال نیستند. ۰.۴ درصد هم به این سوال پاسخ ندادند.

۷ ماه تا جام‌جهانی/ مردم چه می‌گویند، اسکوچیچ بماند یا برود؟

۵۴.۵ درصد مردم جام جهانی را دنبال می‌کنند

مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ۳۰ آبان امسال شروع خواهد شد. بیش از نیمی از پاسخگویان (۵۴.۵ درصد) بیان کردند که مسابقات جام جهانی فوتبال برای آن‌ها اهمیت دارد. در واقع با با فرا رسیدن جام جهانی، شمار بیشتری از مردم ایران این رقابت‌ها را دنبال می‌کنند.

۷ ماه تا جام‌جهانی/ مردم چه می‌گویند، اسکوچیچ بماند یا برود؟

امیداوری ۷۴ درصدی فوتبالی ها به صعود ایران از دور گروهی جام جهانی

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد ۶۶.۱ درصد از کل پاسخگویان امیدوارند ایران از گروه خود به مرحله بعدی صعود کند. این عدد برای کسانی که علاقه‌مند به مسابقات فوتبال هستند و آن را دنبال می‌کنند، ۷۴ درصد است.

مخالفت نسبی مردم با برکناری اسکوچیچ

از میان ۳۷ درصدی که پیگیر فوتبال هستند، ۴۹.۵ درصد با تغییر سرمربی تیم ملی فوتبال (دراگان اسکوچیچ) مخالف و در مقابل ۳۹.۲ درصد با این تغییر موافق هستند. ۱۱.۳ درصد به این سوال پاسخ ندادند.

نظر مثبت مردم درباره عملکرد اسکوچیچ

از کسانی که پیگیر مسابقات فوتبال هستند پرسیده شد: عملکرد اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ ۱۶.۹ درصد عملکرد وی را ضعیف ارزیابی کردند. ۱۲ درصد معتقدند عملکرد وی متوسط بوده و ۵۹.۶ درصد عملکرد سرمربی تیم ملی فوتبال را خوب ارزیابی نموده‌اند. ۱۱.۵ درصد هم گزینه نمی‌دانم را انتخاب کردند یا به این سوال پاسخ ندادند.

۷ ماه تا جام‌جهانی/ مردم چه می‌گویند، اسکوچیچ بماند یا برود؟

سرمربی تیم ملی ایران باشد یا خارجی؟

در ادامه درخصوص سرمربی خارجی یا ایرانی از پاسخگویان سوال شد. ۵۴.۱ درصد از کل پاسخگویان بیان کردند بهتر است سرمربی تیم ملی فوتبال، ایرانی باشد. این عدد برای افراد نمونه که پیگیر مسابقات فوتبال هستند ۴۶.۱ درصد است. در مقابل ۳۴.۱ درصد از کل پاسخگویان بیان داشتند بهتر است سرمربی تیم ملی فوتبال خارجی باشد. این عدد در بین کسانی که مسابقات فوتبال را دنبال می‌کنند، ۴۸.۳ درصد است.

۷ ماه تا جام‌جهانی/ مردم چه می‌گویند، اسکوچیچ بماند یا برود؟

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران در نظرسنجی با جامعه آماری افراد بالای ۱۸ سال کل کشور (شهر و روستا) و تعداد نمونه ۱۵۷۰ نفر به شیوه مصاحبه تلفنی در تاریخ ۲۱ تا ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ نگرش شهروندان پیرامون ورزش فوتبال و مسابقات جام جهانی را مورد سنجش قرار داده است.

۵۰.۷ درصد پاسخگویان این نظرسنجی مرد و ۴۹.۳ درصد زن هستند.

۲۷.۷ درصد پاسخگویان در رده سنی ۱۸ تا ۲۹ سال، ۴۷.۱ درصد در رده سنی ۳۰ تا ۴۹ سال و ۲۵.۲ درصد در رده سنی ۵۰ سال و بالاتر قرار دارند.

۶۳.۲  درصد گروه نمونه فاقد تحصیلات دانشگاهی و ۳۶.۶ درصد دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.

۰.۲ درصد گروه نمونه به این سوال پاسخی ندادند.

۲۳.۸ درصد مجرد، ۶۹.۹ درصد متأهل و ۶.۳ درصد بدون همسر بر اثر طلاق یا فوت همسر هستند.

۷۴.۳ درصد پاسخگویان در نقاط شهری و ۲۵.۷ درصد در روستاها سکونت دارند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

کمیته استیناف محکومیت استقلال و پرسپولیس را تایید کرد-پیام امروز

۱۱:۲۷ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ آرای صادره کمیته استیناف به شرح زیر است: *در خصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *