۹۵ درصد کارگران با قرارداد موقت مشغول کارند

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد کارگران در کارهای با ماهیت مستمر با قرارداد موقت مشغول کار هستند، از وزارت کار خواست تا لغو دادنامه ۱۷۹ دیوان عدالت را پیگیری کند.

فتح الله بیات در گفت وگو با ایسنا، با تبریک هفته کارگر به کارگران سراسر کشور اظهار کرد: این هفته فرصت خوبی است که کارگران و نمایندگان جامعه کارگری مطالبات به حق خود را از دولت و مجلس و کارفرمایان داشته باشند و بتوانند در جارچوب قانون مذاکرات خود را ادامه بدهند و مطالباتشان را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین موضوعاتی که از سوی اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی دنبال شده، بحث امنیت شغلی است. در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد کارگران فاقد امنیت شغلی هستند و در کارهای مستمر و دائم با آنها قرارداد موقت بسته می‌شود. در جامعه و روابط کار ما عرضه و تقاضا همخوانی ندارد و برخی کارفرمایان از این مساله سوء استفاده می‌کنند لذا از وزارت کار به عنوان مجری و پیگیر اصلی تقاضا داریم که بحث دادنامه ۱۷۹ دیوان عدالت را پیگیری و خواهان لغو آن باشد.

بیات تصریح کرد: امروز بخش اعظمی از کارگران با قراردادهای موقت مشغول کار هستند و فارغ از بحث معیشت، امنیت شغلی و امنیت روحی و اجتماعی آنها دچار آسیب شده و هر روز نگران اخراج و عدم تمدید قرارداد خود هستند و از این مساله رنج می‌برند.

عضو ستاد هفته کارگر به برنامه های پیش بینی شده برای کارگران در این هفته اشاره کرد و گفت: دوشنبه اولین روز هفته کارگر را در پیش داریم که طبق سنوات گذشته تجدید میثاق با آرمان‌های حضرت امام (ره) در حرم مطهر برگزار می شود و برنامه‌هایی در این خصوص تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: هشتم اردیبهشت به نام کارگران جوان، امنیت شغلی و سلامت نامگذاری شده و اتحادیه همه ساله مراسمی در این خصوص برگزار و از مسئولان دعوت می‌کند. در هفته کارگر نشست‌های مختلفی با نهادها، ارگان‌ها و تشکل‌ها در خصوص امنیت شغلی، حقوق و دستمزد، بیمه و تامین اجتماعی و موضوعات مرتبط با بخش‌های صنعت و تولید برگزار می‌شود.

بیات، دیدار کارگران با مقام معظم رهبری، تجلیل از زنان کارگر، تجلیل از بازنشستگان و پیشکسوتان جامعه کارگری و برگزاری جشنواره امتنان کارگران را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته کارگر امسال برشمرد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

استقبال پرشور هواداران از راکیتیچ در هایدوک اسپلیت(ویدیو)

اخبار از پلیکان تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *